LT / EN

 
 

2004-02-13 FFrost

Geležinis šaltis penktadienį, tryliktąją
Vilnius 04-02-13

Po netikėtai ilgos – net dviejų mėnesių – pertraukos pagaliau atsirado proga Ossastorium išlįsti į sceną. Ir ne bet kur, o tarptautiniame festivalyje “Ferrum Frost II”, kuriame pernai stebėjome “karštuosius suomius” “Insomnium”. Beje, Vilniuje groti teko tik prieš beveik metus, per “Naują kraują” (vajėzau, kaip greit laikas eina!).

Na štai, dabar pasitaikė kaip niekad puiki proga mūsų MCD ir “Giljotina Records” pristatymui gausiausiai Lietuvoje Vilniaus metalistų publikai.

Na, nors ir į renginį dėl būgnininko traumos negalėjo atvykti headlaineriai “Hate”, o juos pakeitė ne tokia garsūs “Parricide”, žiūrovų atėjo gana gausiai. Ir, kas itin džiugu, tarp jų matėsi kaip niekad daug jaunų veidų.

Beje, penktadienis, tryliktoji tikriausiai pakišo koją ir telšiškiams “Meressin”, kurie neatvyko dėl bosisto ligos. Taigi, garbė pradėti koncertą teko mums. Sakau “garbė” be jokios nuoskaudos ar panašiai – kaip tik visai patiko pradžioj atgrot ir paskui ramia galva pasitūsint, juolab, kad organizatoriai gausiai pamalonino kuponais alui ( kaip paskui paaiškėjo, gal ir be reikalo…).

Po pompastiško “emsaido” Rytelio mūsų pristatymo, į sceną įžengėm kaip kokie “žvaigždinai” ir tradiciškai pradėjom su “Z…”, kuris jau patiems ima beviltiškai atsibosti – reiks mesti iš programos po kokių poros koncertų.

Po to – Adomui ir Laurai dedikuota “Audra”, per kurios vidurį tiesiog ėmė ir dingo mano gitaros garsas. Gerai, kad kaip tik pauzė pasitaikė, tai gabalas “nesugriuvo” ir grojom toliau. Naujasis šmotas “Paklydusi vėjyje”, nors ir labai bijojau “susivaryti”, praėjo gan gerai. Na, gal tik tempu greitesniu man reikėjo pradėt.

Toliau – vis dar apynaujis “Priešas manyje”; “Liepsnose”; daugelio atpažinta ir audringai sutikta “Ad Aspera”. Buvo itin smagu matyti ir girdėti kai kuriuos piliečius, jau išmokusius mūsų “dainų” priedainius ir dainavusius (gerai jau – kriokusius) kartu – lig šiol tokio dalyko nebuvo tekę pastebėti. Jausmas tikrai cool.

“TNT”, kaip visada buvo smagus cirkas, tik kaip čia vėl Erika su Dieva ant scenos neužsikorė?:) Na, o “Requiem” tapo galingu baigiamuoju akordu.

Kadangi mūsų “darbas” tos dienos renginyje jau buvo nudirbtas, tai su džiaugsmu ėmėm mėgautis gaiviaisiais gėrimais ir bendravimu su žmonėmis. Po mano ant bajerio pasakytos frazės, kad pasirašinėsime ant intymių kūno vietų, rodės, kad kai kurios panos tai priėmė už gryną pinigą. Mat nedidelis būrelis jų net ir į muzikantų kambarį autografų susirinkti atėjo:) Toms, kurios neturėjo nusipirkusios mūsų cd, kaip ir žadėjome, pasirašinėjome ant įvairių kūno vietų (nesakykit mano merginai, bet viena pageidavo parašo ir ant krūtinės…:)

Pasiteiravus Tado Ledo, kaip einas prekyba Ossastorium kompaktais, tasai vaizdingai tarė: “Bestseleris”. Ech, gal kiek ir per skambiai pasakyta, bet kad taip ir toliau…Gal nereiks paskutinių baltinių parduot ar velniui dūšios užstatyt?:)

Tai va, taip smagu buvo, kad net į kitas grupes paspoksot praktiškai nebuvau nuėjęs. Iš tolesnės įvykių eigos, tarp kitko, miglotai pamenu, kad stovėjau draugiškai apkabinęs Birutę Sūrinėnaitę ir baisiai stebėjaus, kai ji pasakė, kad visai nėra ištekėjus, o jos vyras ir du vaikai – tėra mano fantazijos vaisius. O būčiau davęs kepurę prikakot, kad tai – šventa teisybė. Futsk.

Dar pora linksmai liūdnų atsiminimų: Pamenu, kad jau po visko, tik įsėdus į mikrobą ėmė klaikiai pykint, o sustojus prie pirmos degalinės, be manęs, nepasididžiavo išsivemti ir Vabalas. Toje kankinančiai ilgoje kelionėje panašūs epizodai kartojosi dar keletą kartų… Negana to, kitą rytą jaučiaus dar blogiau ir niekaip negalėjau patikėt, kad tas baisus lavonas, žvelgiantis į mane iš veidrodžio esu aš. Vienu žodžiu – prisiminkit kūrinio “Z…” antrą stulpelį. Negana to, pastebėjau, kad pamečiau apie 150 litų… Futsk dar kartą.

O kitą dieną Benito jau siuntinėjo man sms, apie tai, kaip mes gersim Klaipėdoj tuoj už savaitės. :)

Saulius

Faktai:

17 Ossastorium koncertas
3 Vilniuje
6 ne Kaune

Atlikti kūriniai:

1. Z…
2. Audra
3. Paklydusi vėjyje
4. Priešas manyje
5. Liepsnose
6. Ad Aspera
7. TNT
8. Requiem

Dalyvavusios grupės:

1. Ossastorium
2. Mandragora
3. Katedra
4. Preternatural
5. Parricide< Grįžti© 2007 Ossastorium