LT / EN

 
 

2003-12-12 Hard dream-2

Daug neišdildomų prisiminimų palikęs pernykštis panevėžiečių sunkusis festivaliukas šiemet susilaukę tęsinio. Ir ne bet kokio – daug brandesnio, organizuotesnio ir profesionalesnio. Visų pirma – bravo organizatoriams (vis tik porą akmenukų į jų daržą įmesiu: kur žadėtas alus ir antras gitarinis kubas?:). Visiems žiūrovams, nepabijojusiems atvykti į Lietuvos Čikagą, taip pat spaudžiam ranką. Ypač Giljotinos klubiečiams.

Gavę kvietimą groti Panevėžyje, su Vabalu tiesiog rankas trynėm iš nekantrumo – iš ties, nuotaika itin prašviesėdavo, prisiminus pernykščius nuotykius – subyrėjusį guolį, naktinį alaus žygį “su kliūtimis”, diskusijas su DAR’ais, duetą su Vyšnia, kislotnikus per afterparty ir galiausiai nakvynę mažame automobilyje penkiese… Žodžiu, tikėjomės, kad ir šįkart neteks nuobodžiauti.

Ir tikrai neteko: kažkaip stebuklingai gavosi, kad per kelias dienas sukomplektavom komandą busikui (15 snukelių susgrūdo), taigi pirmą kartą grupės istorijoj važiavom į koncertą su sava giljotinos chebra. Patikėkit, tai yra jėga! Visą kelią netilo juokas, skambėjo muzika ir buteliai, į visas puses tiško alus (hmm… tikiuosi, kad ten tikrai buvo alus…), po saloną skraidė įvairūs daiktai ir šiaip fejerverkai. Sėmkas gliaudė Myndė su Žvėrim, Giljotinos fiureris Doomakeris sėdėjo rūstus ir maukė vermutą (jei neklystu), kiti piliečiai irgi mėgavos gėrimais ir prigimtine bendravimo dovana…

Koncertas smarkiai vėlavo, tad nieko nepraradom, atvykdami vėliau. Lauke šnektelėjau su surūgusiais DAR’ais, kurie skundėsi, kad jų ne tik, kad nekviečia groti, bet net ir į vidų neįleidžia. Ot tai tau ir intrigos. Nusistebėjau, bet paskui teko kai ką apie juos išgirsti, kas tikrai privertė išsižioti, bet tiek jau to – nepletkinsiu. Tam yra “Pikti liežuviai…” :)

Organizatorės pasitiko labai svetingai ir net per daug netikrino, kiek žmonių prasivedėm (na, bet čia neetiška girtis dabar būtų). Gavom tokį prabangų kambarį su pianinu ir senais bičiuliais “Sapliais”. Beje, Vyšnia galų gale atskleidė mįslingo grupės pavadinimo reikšmę: “snargliai lenkiškai”! Wow.

Kai nusivilkau į salę, grojo Crossroad. Atvirai pasakius – nustebau. Labai gerai chebra sugrojo, juolab su tokiu prastu įgarsinimu. Ypač krūti būgnininkas ir solo gitaristas. Visai kitas vaizdas ir garsas, nei kad prieš pusmetį teko matyt Metalikone. Nelabai tik sutikčiau, kad jų stilius – pagan/death. Na, dėl to “pagan” nesiginčiju – slidi tema. Bet kur pas juos “death”? Neįžvelgiau niekur. Bliako ir heavio elementų kur kas daugiau.

Na, jei kalbėti apie kitas grupes, dvejetą rašau Division by zero už sudarkytą Metallicos “Sanitarium”. Fallen souls – nemačiau. Bad Nails nepatiko, nes kažkodėl nemėgstu “Linkin park”. Stones Lament – neturiu nuomonės, nes per mažai mačiau. Saples – jėga, kaip visad. Šok ir plok. Tik taip ir nepaklausiau, kas ten tam jų antram gitaristui yra, kad jau kelinta koncertą be jo groja.
Labai gera iniciatyva pavadinčiau pertraukoje tarp grupių pasirodymų surengtą teatralizuotą “performansą” salėje, kuris labai nustebino ir patiko turbūt daugeliui.

Apie mūsų pačių pasirodymą turiu pasakyti, kad groti buvo labai smagu, juolab, kad jautėme tokį stiprų palaikymą. Nors įgarsinimas buvo klaikus, tačiau kažkaip visiškai nesijautė jokios įtampos ir sugrojom praktiškai be klaidų.

Įsimintiniausias epizodas - kai per TNT ant scenos užsikorė DiEvA su Erika ir ėmė šokti go-go, pagalvojau – “nu, čia tai tikras rokenrolas!”. Juokingiausia tai, kad kaip tik toje vietoje dainavau tokį tekstą: “women to the left of me, and women – to the right …” Taigi “moterys” iš tikrųjų stovėjo dešinėje, užtat kairėje stovėjo Benas, kuris kažko labai keistai į mane pažiūrėjo ir pagrūmojo kumščiu :) . Tačiau tuo metu scenon pūstelėjo dūmų, ir mergiotės, nelabai ką tematydamos, ėmė kliuvinėt už laidų. Rezultatas – man su Benu, perkreipus veidus, teko per naują junginėtis procesorius :) . Užtat koks show!

Paskutinį tąvakar grojom “Requiem”, kurį dedikavom r.i.p. Chuck Schuldiner. Nežinau tiksliai kodėl, bet pats taip “užsivežiau” per šitą gabalą, kad niekaip nesinorėjo baigti groti. Šaunuoliai, kurie pasirūpino žvakutėmis – vaizdas salėje tikrai buvo įspūdingas.

Gaila tik, kad negalėjome pasilikti per afterparty – vairuotojas dar koncertui nepasibaigus jau nekantriai mindžikavo prie durų. Kelionė atgalios pralėkė dar greičiau, nei į priekį. Nors visi buvo išvargę ir girti kaip velniai, iki pat Kauno vyko intensyvus bendravimas ir dalinimasis įspūdžiais. Labiausiai, aišku, reiškiausi aš, kadangi į priekį važiuojant negalėjau gerti, o dabar gi nevaržė niekas :) .

Baigiant palinkėčiau sau ir Ossastorium, kad visi koncertai ateityje būtų tokie – tūsas prasideda tik susėdus į mašiną, o baigiasi tik grįžus namo!
Panevėžys rulz.

Saulius

Faktai:

16 Ossastorium koncertas
2 Panevėžyje
5 ne Kaune

Atlikti kūriniai:

1. Z…
2. Ad Aspera
3. Death or glory
4. Priešas manyje
5. Liepsnose
6. Maras
7. Audra
8. TNT
9. Requiem

Dalyvavusios grupės.

1. Fallen souls
2. Crossroad
3. Division by zero
4. Ossama bin latorium (Taip, taip – mes čia, mes…:)
5. Stones lament
6. Bad nails
7. Saples


< Grįžti© 2007 Ossastorium