LT / EN

 
 

2003-11-08 Dvasių Šėlsmas

Truputį vėluodamas (tačiau jau geriau vėliau, nei niekada, kaip sakoma) Ossastorium gimtadienis visgi atėjo. Net ir be tortų ir žvakučių, viskas buvo tiesiog įspūdinga. Tik kiek gaila, kad kolegas iš Giljotinos, taip pat oficialiai šventusius tortadienį kažkodėl pasveikinti daug kas pamiršo… Na, bet bala nematė – klubo tikroji įkūrimo data juk yra Gruodžio mėnesį. Reikės surengti dar vieną koncertą, che che?:)

Kažkaip net keista galvoti apie Dvasių Šėlsmą (toliau – “DŠ”), kaip apie jau įvykusį dalyką. Mat visą praėjusį mėnesį gyvenome laukimo ir šiek tiek nerimastingomis nuotaikomis. Ant pečių gulė koncerto organizaciniai dalykai, o ir pačioje grupėje rūpesčių netrūko: į mūsų gretas įstojo Benas, teko paskubomis ruošti programą su juo. Taip pat pavedinėjo technika, instrumentai ir t.t. Ne išimtis ir kai kurie žmonės.

Pavyzdžiui: prieš pat koncertą apsukrusis klubo Opus vadybininkas suvalkietišku akcentu pranešė, kad turėsime dar mokėti ir už vieną apsauginį, nors bus tartasi, kad jie nekainuos. O kur dar istorijos su Combo klubu… Galiu drąsiai teigti, kad šis (jubiliejinis – penkioliktas!) koncertas, bent jau man, kainavo daugiausiai nervų. Tačiau koncerto dieną atsikėlęs pagalvojau – “ai, kaip bus, taip bus” ir visiškai ramus nuvažiavau į Opusą. Na, prie nesklandumų reiktų paminėti ir tai, kad jau antrąjį kartą laukėm ir nesulaukėm Saples’ų. O labai gaila.

Nežinau ar verta atskirai aprašinėti viso koncerto eigą. Paminėsiu tik, kad tikrai nenusivylėme nei viena pakviesta grupe. Nerimą tik pradžioje šiek tiek kėlė Andajos vokalistas Levas, kuris jau atvažiavo prisiragavęs tauriųjų gėrimų ir ėjo kliuvinėdamas už šiukšlių dėžių :). Stebėjome, kaip per soundchek’ą, kol kiti Andajos nariai derinosi garsą, Levas ilgai ilgai bandė priklijuoti prie sintezatoriaus vėliavą su grupės simbolika… “Įvaizdis yra viskas” – su Adomu pajuokavom. Na, bet grupė sugrojo išties gerai.

Netikėtai į “DŠ” atvažiavusiems Dysposium vertėtų tarti pagyros žodžius – tikrai netikėtai geras pasirodymas. Šaunu. Hmm…Ateities žvaigždės?

Requiem Aeternum taip pat nepasišiko ir pavarė gan originalų melodingą black/doom/death’ą. Publikai ir mums patiko. Ką gi, laukiam žadėtojo albumo. Beje, kaip nepažymėsi, kad Klaipėdoj kažkodėl klavišininkės labai gražios.

Mandragora, atvykusi tik prieš pat savo pasirodymą, pavarė kaip visad smarkiai. Net ir Linfeng, kurių daug kas “bijojo”, pasistengė ir turbūt nustebino ne vieną savo “žostku” skambesiu. O mums dedikuota “Propaganda” visai maloniai nuteikė ir Kafkos paprašiau, kad dar pakartotų:).

Nors ir sulaukėme didžiulio palaikymo ir gerų atsiliepimų, tačiau pats apie Ossastorium pasirodymą, deja, turiu pasakyti, kad ne viskas pavyko taip, kaip norėjos. Kaltas, kaltas…:( Nuo įtampos keletą kartų “susivariau” grodamas jau iki skausmo iškaltus rifus ir solo - shit happens. Aišku, labai “nepadėjo” ir besipoginantys prie ( ir ant) scenos – stumdomas mikrafas nuolat sukiojosi į šalis, o gitaros procesorius dažnai išsijungdavo, kai kas nors vis prisiliesdavo prie el. adapterio.

Porą kartų kantrybė visai trūko, pvz.: kai vienas asmuo (pavardė redakcijai žinoma:) griūte užgriuvo ant manęs vos nepargriaudamas. Dar apmaudžiau dėl to, kad pasirodymą įsirašinėjome į mini diską. Ką gi, pasiklausysime mano kliūrkų. Na, bet nebuvo taip jau viskas blogai iš tikro. Gal porą koncertinių MP3 įdėsime ir į puslapį.
Pagyrimo žodžio nusipelno Benas – tikrai šauniai sugrojo ir pasidarkė ant scenos kaip pridera! Tikrai nenusivylėme, jį pakvietę į Ossastorium klaną.

Baigdamas dar kartą padėkosiu visoms grupėms ir jų gerbėjams, dalyvavusiems “Šėlsme”. Taip pat išreikšiu viltį, kad tokie koncertai Kaune vyks dar ne kartą. Buvo tikrai jėga!

Saulius

Faktai:

15 Ossastorium koncertas.

Atlikti kūriniai:

1. Z...
2. Ad Aspera
3. Mirk!
4. Death or glory
5. Liepsnose
6. Maras
7. Requiem
8. TNT
9. Audra
10. Priešas manyje

Dalyvavusios grupės:

1. Linfeng
2. Dysposium
3. Requiem Aeternum
4. Ossastorium
5. Andaja
6. Mandragora


< Grįžti© 2007 Ossastorium