LT / EN

 
 

2017.11.04 Kaunas @ Lemmy

Taip jau istoriškai susiklostė, kad vėlyvas ruduo – pats derlingiausias metas Ossastorium. Pradedant debiutiniu koncertu, kuris įvyko per Vėlines, bent jau aš asmeniškai kasmet spalio-lapkričio mėnesiais pajuntu pačią didžiausią motyvaciją groti šią muziką, todėl gal dėl to visi rudeniniai grupės koncertai paprastai būna patys geriausi. Visomis prasmėmis.

Ne išimtis ir paskutiniai paeiliui netyčia supuolę koncertai Vilniuje ir Kaune, kuriuos atgrojus viduje liko tik pačios geriausios emocijos ir noras tęsti grupės veiklą toliau, kad ir kokios nepalankios aplinkybės bebūtų.

Šis koncertas Kaune išskirtinis buvo tuo, kad tikriausiai dar niekad grojant savo mieste nebuvo tekę dalintis scena su dviem užsienio kolektyvais – prancūzais Fractal Universe ir Katalonijos vieno žmogaus projektu Infected Flesh. Su pastarojo projekto „žmogumi-orkestru“ Rogeriu esam pažįstami jau bene dešimtmetį, ir netgi 2009 metais buvau jam suorganizavęs pasirodymą Kaune.

Tuo metu Fractal Universe yra visai jauna ir tikrai velniškai perspektyvi grupė, kurios net tik pasirodymą stebėjau, bet ir klausau įrašų su didžiuliu malonumu. Jų muzika skamba taip, lyg jiems muziką kurtų Necrophagist, Opeth ir Meshuggah muzikantai. Kadangi visos minėtos trys grupės man, švelniai tariant, „visai nieko“, tai ir prancūzų kuriamas produktas vartojimui labai tinkamas.

Kita vertus, susipažinęs ir nuo dūšios pasikalbėjęs su tais jaunais bičiukais backsteidže supratau, kad pavydėti jiems per daug neturiu ko. Iš kontrakto su leiblu jokios apčiuopiamos naudos – jie patys finansuojasi ir klipų gamybą ir organizuojasi turus. Na, ir moka iš savos kišenės už nuostolius, tikriausiai. Nes, kaip patys pasakojo, vidutinis žiūrovų skaičius gastrolėse po Rytų Europą ir Lietuvą tebuvo apie 20 žmonių. Net ir prieš dieną Vilniuje jų paklaustyti atėjo vos 40 žmonių. Kaune gi susirinko rekordinis šimtas. Tad Fractal Universe tikriausiai išvažiavo atgal paskutine turo stotele visai patenkinti.

Infected Flesh show liko atmintyje dėl kuriozinio momento, kuris nejuokais supykdė Rogerį, tačiau privertė visus žiūrovus leipti juokais – vienas redakcijai žinomas metalūzas, pamatęs Rogerio laikomus Katalonijos nacionalinės vėliavos spalvų futbolo marškinėlius, pradėjo skanduoti „Viva Ispania“. Rogeris netrukus įsivėlė į žodžių karą su akiplėša, kuris galiausiai nusileido ir sušuko: „Viva Ispania and Viva Catalonia“. Kai visi patikėjo happyendu ir ėmė ploti, įžulusis kaunietis pridūrė: „Together!“.

Mes gi tą vakarą apsiėjome be konfliktų su publika, bet tądien pilnatis ar dar kažkokia juodoji magija bandė padaryti savo: dienai puikią nuotaiką suteikė ryte perrėžtas automobilio šonas, scenoje sugedęs mano gitaros stiprintuvas, namie pamirštas tentas ir galiausiai – jau pradėjus groti pirmą gabalą iškilęs siurprizas - Ryčio gitarinis amp‘as nerodė jokių gyvybės ženklų. „Aeons of Chaos“ jau einant į pabaigą ir artėjant esminei Ryčio partijai, kur jis lieka groti melodiją vienas, galiausiai supuolusios jungtinės pajėgos išsiaiškina sudėtingą gedimą – stiprintuvo laidas tiesiog nepajungtas į cab‘ą. Genialu.

Bet apskritai, nepaisant tos sunkios pradžios groti savo „namų arenoje“ visuomet yra šventė. Sekantį gabalą „Awakening“ jau smeigiam visu svoriu ir galvakratis Lemmio salėje įsivažiuoja, nesustodamas iki pat paskutinės Ossastorium natos.

Karštis, prakaitas, dūmai. Death Metal.


Faktai:
73 Ossastorium koncertas

Atlikti kūriniai:
1. Aeons Of Chaos
2. Awakening
3. Arcanum
4. Into a maelstrom
5. Steppenwolf
6. Inferi
7. Pasmerkti
8. Užtemimas
9. The higher we rise (naujas)
10. Ossarium (naujas)
-- - - - - - - - - - - - - - - - - - -
11. Duel

Kitos grupės: Fractal Universe, Infected Flesh


< Grįžti© 2007 Ossastorium