LT / EN

 
 

2016.11.05 Vilnius

Jau buvau atpratęs nuo to seno gero rokenrolinio jausmo – kai visa grupė į koncertą važiuoja vienu autobusiuku. Gale bilda iki lubų sukrauti instrumentai ir aparatūra, kažkas garsina magą, kažkas bando jį perrėkti. Kažkas prašo sustoti pasiusioti, kažkas į kelionę pasiėmė per mažai alaus. Šįkart vairuotojo pareigose debiutuoju aš, prisiimdamas Valančiaus įžadus ir apgaubdamas savo bendrakeleivius paternalistiniu rūpesčiu.

Vos prieš savaitę Kaune sugrotas Ossastorium penkiolikos metų jubiliejinis koncertas – vis dar hot topic. Šiandien vėl grosime tą pačią specialią programą ir net ta pačia sudėtimi – mat po pirmojo koncerto sėkmės Justinas nusipirko lėktuvo bilietus ir grįžo iš Londono dar vienam bisui. Beje, su mumis buse važiuoja ir vienas tikras britas Domas, buvęs Justino bendradarbis, kuris visiškai atsitiktinai nežinia ko atsibastė į Lietuvą ir, išsiaiškinęs, kad pramazino mūsų koncertą Kaune, nusprendė dar savaitę prasibastyti po Lietuvą ir sulaukti Ossastorium gigo Vilniuje. Paklaustas, ar jam neprailgo laukimas depresuotoje mūsų šalyje lapkričio darganoje, bičas atsakė paprastai: „Beer, vodka, exceptional women. What‘s not to like here?“.

Vilniuje paskutinį kartą grojome 2014 metais. Veteranai Mandragora, su kuriais šį vakarą dalinsimės scena, taip pat senokai šiame mieste nekoncertavo. Turėtų ateiti nemažai žmonių. Sound Injected, nors dar tik bandantys išsikovoti savo vietą po metaline Lietuvos saule po ilgos hibernacijos, tikėtina, taip pat pritrauks ir savo dedikuotų klausytojų.

Trys valandos soundčeko pralekia nepastebimai. Jau laikas į sceną, o Napalmas, šįvakar dirbantis ir garsisto rolėje, dar laksto po salę su planšete, reguliuodamas garsą. Aš per tą laiką spėju sudalyvauti nostalgijos vakarėlyje – duodu interviu Gedui iš Audronašos, kur daugiausia kalbame apie tuos „senus gerus laikus“. Ką gi, laiko spiralė apsisuko – kaip ir 2001 metais, kai pradėjome veiklą su Ossastorium, Lietuvoje tebuvo aktyvios dvi death metal grupės. Panašiai ir dabar. Skirtumas tik toks, kad šiuo metu neatrodo, kad šiam žanrui grėstų dar vienas renesansas.

Ok, laikas į sceną. Dublis pirmas - Sound Injected. Artipilnė salė palankiai stebi pasirodymą, kai kas net plaukus kresteli. Po kiekvieno kūrinio – vis garsesni aplodismentai. Smagu, jei taip ir toliau, panašu, kad pavyks rasti nišą LT metaliniame undergrounde ir šiai grupei, kurios dabar jau net trys nariai - aš, Napalmas ir Vykintas - taip pat groja ir su Ossastorium.

Po trumpos pertraukos ir persigrupavimo scenoje startuoja ir Ossastorium. Scenoje garsas kaip dažniausiai – chaosas. Man tiesiai už nugaros stovi bosinis kubas, ir daugiau be jo ne kažką ir girdžiu. Bet net ir kelis metus negroti gabalai per paskutinius mėnesius buvo tiek nučiupinėti, kad viskas grojasi automatiškai. Nuo pat pirmo gabalo iš publikos pasijunta toks entuziastingas palaikymas, kad atrodo, jog grotume artimų draugų kompanijai.

Liepsnose, Ad Aspera, Requiem – seni ir kažkada jau nurašyti kaip atsibodę, bet šiandien patys juos grojam su malonumu. Pirmąją pasirodymo dalį su Justinu „ant boso“ baigiame jau prieš savaitę Kaune išbandytu duetu su Sound Injected vokalistu Mindaugu Paukščiu – sutvojam AC/DC koverį TNT, kuris prieš daug metų buvo firminis mūsų kozeris, daug padėjęs ir Ossastorium išpopuliarėjimui tarp Lietuvos metalistų. Šiandien šitas gabalas vėl visus salėje mobilizuoja kelti kumščius į orą ir dainuoti kartu. Ar ne per daug rokenrolo death metal grupei? Šiandien – gimtadienis, šiandien galima.

Po pertraukos bosą čiumpa Napalmas ir rokenrolas baigiasi. Sugrojam beveik visą niūrųjį Expergo albumo repertuarą, o pabaigai paliekame naująjį instrumentalą Ossarium, su kurio paskutiniu akordu dedam tašką programoje, o gitaras – į šoną. Šįkart biso nebus. Penkiolika kūrinių iš eilės – atlaikyti sunku ne tik mums, bet ir publikai, kuri taikiai leidžia mums palikti sceną, palydėdama aplodismentais.

Stovėdami backstage‘e spaudžiam letenas vieni kitiems – buvo super. Reikės dar.

Faktai:
71 Ossastorium koncertas
16 Vilniuje

Atlikti kūriniai:

I dalis (bosas – Justinas V.)
1. Malda (intro) / Liepsnose
2. Ad Aspera
3. Inferi
4. Pasmerkti
5. Užtemimas
6. Requiem
7. TNT

II taimas (bosas - Napalmas)
8. Steppenwolf
9. Awakening
10. Arcanum
11. Into a maelstrom
12. Duel
13. Aeons Of Chaos
14. Ossarium (naujas)

Kitos grupės: Sound Injected, Mandragora


< Grįžti© 2007 Ossastorium