LT / EN

 
 

2014-12-06

Kai šių metų pradžioje rašiau, kad "2014 metams galime pažadėti tik vieną dalyką - OSSASTORIUM koncertai bus reti, bet išskirtiniai", tikrai neįsivaizdavau, kad į sceną šiais metais lipsime tik vieną kartą.

Bet tokie jau tie metai buvo - Serui didelės permainos karjeroje ir šeimoje (čia toks politkorektiškas išsireiškimas), atvėsinusios norą muzikuoti, o Napalmui beveik visi savaitgaliai užimti dirbant garsintoju Radžio, Cicino ir kitų lietuviškos popscenos korifėjų koncertuose. Tad teko atsisakyti beveik visų gautų pasiūlymų koncertuoti, o patiems kažko organizuoti juo labiau nekilo rankos.

Vasaros pabaigoje su Seru pradėjome repetuoti mano sukurtą naują instrumentinį gabalą, tačiau viskas baigėsi tuo, kad eilinį kartą nepajudinamai susikirto mūsų supratimas apie muziką ir leistis į kompromisus nei vienas nebenorėjome. Taigi, tai jau bene trečias ar ketvirtas iš eilės naujas mano kūrinys, kuriam nebuvo lemta atsidurti OSSASTORIUM grojaraštyje. Nežinau, ar turėčiau tokius dalykus skelbti viešai, bet nelabai matau priežasties ir kodėl tai turėčiau slėpti.

Galiausiai tik metų pabaigoje kažkaip netyčia suderinom visiems tinkamą datą Vilniaus klube "Metro". Kadangi jokių naujų savo kūrinių neparengėme, pasiūliau bent jau padaryti kokį nors koverį. Kodėl At The Gates "Blinded by fear"? Tiesą sakant, todėl, kad kažkaip kartą kažką brūžindamas gitara iš klausos netyčia atsirinkau pagrindinį rifą. Gabalas nors ir ne visai atitinkantis mūsų grupės formatą, bet labai greitas, o būtent tokiais energingais šmotais pagyvinti koncertinę programą jau pribrendo poreikis: „Pasmerkti“ jau laikas leisti į pensiją, nors man koncertuose yra vienas smagiausiai grojamų kūrinių; taigi lieka tik thrashovas „Užtemimas“, kuris jau mums gerokai atsibodo, bet be jo neįsivaizduojamas tikriausiai joks OSSASTORIUM pasirodymas.

Po to, kai „Metro" persikėlė iš Profsąjungų rūmų į Tauro kalno apačią, čia būti dar neteko. Patalpos atvykus į vietą per daug nesužavėjo. Žemos lubos, nedidelė erdvė prie scenos, sudėtingas išplanavimas, beveik jokios ventiliacijos. Atmosfera kažkuo panaši į kaunietišką "Underground Pubą". Na, bent jau kolektyvas liko profesionalus ir tikrai suprantantis savo darbą – klubo darbuotojai tikrai verti pačių geriausių atsiliepimų.

Mums į kompaniją organizatoriai parinko jauną vilniečių brutalistų kompaniją INFESTATION. Šita chebra virina visai smagų slam/gore/grind/brutalą ir jei taip būtų groję kokiais 2005 metais, tai tuometinius žanro pirmūnus GROL būtų tikrai pranokę. Muzikantai savo instrumentus gerai, kompozicijos taip pat nėra monotoniškos. Mano nuomone, ko kol kas trūksta šiai komandai – stipresnės vizualinės išraiškos scenoje ir gyvesnio bendravimo su publika.

Mūsų pasirodymą vertinti kitaip kaip labai gero neišeina – vien dėl superinio publikos palaikymo. Aišku, viduje norėjosi, kad vienintelis grupės koncertas metuose būtų vykęs kokioje nors didelėje scenoje, pavyzdžiui – vasaros festivalyje. Bet kai žinai, kad visi prie scenos stovintys žmonės čia atėjo būtent dėl OSSASTORIUM, o ne nuobodžiaudami laukia kokio headlainerio – groti tokiai publikai yra kur kas maloniau.

Namo važiavome viena mašina su Seru ir Napalmu, tad kelionė buvo puiki proga nuo dūšios išsikalbėti ir aptarti grupės reikalus prie alaus. Atrodo, kad pavykęs koncertas padėjo išsklaidyti nuo vasaros grupės stovykloje tvyrojusią apatiją ir įkvėpti sveiko optimizmo.

68 Ossastorium koncertas.
15 Vilniuje.
Paskutinis koncertas už litus!
Atlikti kūriniai:

1. Steppenwolf
2. Awakening
3. Arcanum
4. Duel
5. Into A Maelstrom
6. Inferi
7. Užtemimas
8. Pasmerkti
9. Aeons Of Chaos
10. Blinded by fear (At The Gates cover)
11. Awakening (bisui)

Kitos grupės: Infestation


< Grįžti© 2007 Ossastorium