LT / EN

 
 

2013.10.05 Autumn Devastation, Kaunas

Susimąsčiau – kodėl elektroninės muzikos ar hip-hopo renginiai dažniausiai prasideda apie vidurnaktį ir tęsiasi iki paryčių, o metalo scenos grupės visais įmanomais būdais bando išvengti grojimo koncerto pabaigoje, nes žino, kad teks koncertuoti jau beišsivaikščiojančiai, apsnūdusiai ir žiovaujančiai publikai.

Argi ne metalistai laikomi „nakties padarais“? „Tamsos valdovais“? „Juodos spalvos ir šalčio bla bla bla“?..

Kai kokiam nors „progresyvaus jaunimo“ tūsovčikui iš šalies pasakoju, kad koncertas pavyko vidutiniškai, nes teko į sceną lipti tik vidurnaktį, išgirstu juoką – jis su draugais tokiu metu tik baiginėja apšilimą namuose ir pajuda į klubą. Telieka truktelti pečiais.

Atsiprašau už nuotemę.

Tradiciniu Kauno rudens renginiu tapusiame „Autumn Devastation“, šįkart griaudėjusiame „Fluxus ministerijos“ lofto cechuose, koncertavome jau trečiąjį ar ketvirtąjį kartą. Regis, ši įstaiga iš tiesų jau lapkritį užvers duris, todėl metalo koncertų organizatoriams vėl teks sukti galvą ieškant tinkamos vietos renginiams.

Įdomu, kad koncertas sutapo su baikerių sezono uždarymu, nes prieš pusmetį šioje vietoje vykęs ankstesnis mūsų pasirodymas irgi sutapo su motociklininkų sezono atidarymu. Tačiau, kaip ir anąsyk, baikerių tarp publikos nebuvo itin gausu.

OSSASTORIUM pasirodymas šįkart buvo išskirtinis tuo, kad mano balso stygų uždegimas, kurį įsitaisiau koncerto Rygoje metu, per savaitę taip ir nepraėjo, todėl teko atlikti instrumentinę programos versiją.

Tiesa, dėjom viltis į Rytį, paprastai pas mus atliekantį back-vokalus, kad jis išmoks bent dalį kūrinių vokalinių partijų ir galės debiutuoti pagrindinio vokalisto pareigose, tačiau jam savaitės užteko tik „Užtemimo“ žodžiams išmokti. Na, bet tai irgi šiek tiek paįvairino mūsų pasirodymą.

Groti nedainuojant buvo labai neįprasta – iš įpročio vis tiek nebyliai kartojau žodžius mintyse.

Nors nerimavau, kaip publika reaguos į mūsų „karaoke“ programos versiją, tačiau kaip ir visada koncertuojant „namų“ publikai, buvome priimti labai šiltai. O nulipus nuo scenos netgi teko išgirsti keletą atsiliepimų, kad instrumentinė versija skambėjo "įdomiau".

Nu nieko sau.

O, jei rimtai, tai šį vertinimą priimu labai teigiamai. Nes gali būti ir taip, kad ateityje OSSASTORIUM pasuks instrumentinės muzikos keliu.

Kas ten žino.

67 Ossastorium koncertas.

Atlikti kūriniai:

1. Awakening
2. Steppenwolf
3. Arcanum
4. Into A Maelstrom
5. Duel
6. Inferi
7. Užtemimas
8. Pasmerkti
9. Aeons Of Chaos

Kitos grupės: Mandragora, Dark Ravage, Exile Into Suffery, Extravaganza, Agonija


< Grįžti© 2007 Ossastorium