LT / EN

 
 

2013.09.28 Ryga, Latvija

Koncerto Rygoje laukėm nekantraudami, tačiau ir jausdami lengvą nerimą – pirmieji du mūsų pasirodymai braliukų žemėje buvo ne itin pavykę, jei jau atvirai.

2008 metais klube „Melna Piektdiena“ skystai susirinkusi auditorija pasitiko šaltai, garsas buvo prastas, o ir patys nusigrybavom atlikdami tuo metu visiškai naują „Aeons of Chaos“. Antrasis bandymas užkariaut latvių simpatijas apskritai tapo visišku „feilu“ – į „Fontaine Palace“ Liepojoje sceną pakilom tik 3 valandą ryto ir grojimas keletui dar neužmigusių klubo lankytojų buvo kažkoks nesusipratimas. Žodžiu.

Todėl, kai šįkart atvykus į Rygą organizatorius Ianas, pasitikęs mus prie klubo durų nelinksmai prasitarė, kad parduota tik apie 50 išankstinių bilietų, o diena anksčiau vykusiame turo „Framework of violence“ koncerte Talino klube „Tapper“ brazilų KROW klausėsi vos 20 žmonių, pagalvojau, kad ir trečias mūsų pasirodymas Latvijoje bus visiška, atleiskite, šikna.

Kitas "nuteikiantis nuotykiams" dalykas buvo tai, kad visą savaitę pravaikščiojau sirgdamas, o koncerto dieną prabudau visiškai užkimęs ir skaudančia gerkle. Vos galėjau prakalbėti, todėl buvau įsitikinęs, kad balsas atlaikys nedaugiau poros kūrinių. Bet negi dėl to atšauksi koncertą?

Į vietą atvykome pavėlavę maždaug valandą, bet, kaip dažniausiai nutinka - nieko nepraleidom. Organizatorius nutarė, kad soundcheck'ų nebus, todėl iki mūsų pasirodymo likusias 3 valandas prabimbinėjom po klubą bendraudami su muzikantais ir stebėdami kitų grupių pasirodymus, iš kurių labiausiai patiko vietiniai BIOMORPH, atliekantys šiuo metu užsienyje populiarų progressive ir djent kokteilį, panašiai kaip PERIPHERY.

Vakarui įsibėgėjus „Melna Piektdiena“ salė po truputį ėmė pildytis, o atėjus mūsų eilei lipti scenon į muzikos ritmą lingavo jau apie šimtas galvų. Aišku, tokiam didmiesčiui kaip Ryga, tai yra juokingai mažas skaičius, juolab, kad ir bilieto kaina tesiekė 15 litų. Tačiau daugelis vietinių metalistų tikino, kad „čia dar visai normaliai“, nes pastaraisiais metais metalo koncertų lankomumas pasiekė visų laikų antirekordą.

Bet visa įtampa išgaravo mums pradėjus groti – garsas buvo puikus, o iš salės iškart pasigirdo palaikymo šūksniai. Netikėčiausia buvo tai, kad su pirmaisiais „Awakening“ akordais žiūrovai ėmė į ritmą skanduoti „oi, oi“, tarsi šį kūrinį jau būtų dešimtis kartų girdėję ir jį žinotų atmintinai. Fantastika, to tikrai nelaukėme!

Tiesa, dėl vėluojančio grafiko teko setą šiek tiek sutrumpinti, išmetant porą kūrinių, bet gal ir gerai, nes jaučiau, kad mano balso stygos gali ilgiau nebeatlaikyti.

Tačiau viską užbaigėme sklandžiai ir aidint tokiems garsiems plojimams, tarsi būtume groję "namų" auditorijai. Geras jausmas, ką ir besakyti. Tiesa, tarp publikos buvo ir keletas specialiai atvykusių lietuvaičių - pagarba ir didelis ačiū jiems.

Na, po koncerto ilgai nebeužsibuvome, kadangi laukė ilgas kelias namo.

Kitą rytą prabudau negalėdamas pratarti nė žodžio. Šyptelėjau kalendoriuje perskaitęs, kad šiandien - kurčnebylių diena.

Iki artimiausio koncerto „Fluxus ministerijoje“ liko mažiau nei savaitė. Tikiuosi, kad balso stygų uždegimui išgydyti tiek užteks.

Intriga lieka.

66 Ossastorium koncertas.
3 Latvijoje.
2 Rygoje.

Atlikti kūriniai:

1. Steppenwolf
2. Awakening
3. Arcanum
4. Into A Maelstrom
5. Duel
6. Užtemimas
7. Aeons Of Chaos

Kitos grupės: Krow, Biomorph, VxPxOxAxAxWxAxMxC, Wagars, Kapakmens


< Grįžti© 2007 Ossastorium