LT / EN

 
 

2013.04.27 Kaunas, Fluxus ministerija

Iš senų laikų žinoma taisyklė, kad balandis ir gegužė Kaune (bei kitur) yra bene nepalankiausias laikas klubiniams undergroundo koncertams – išsiilgę gamtos metalgalviai, nešini alaus buteliais, mieliau būriais traukia kur nors į paupį mėgautis pirmąją šiluma ir saule, nei perka bilietus į koncertus. Dar labiau rizikuoja organizatoriai, koncertui pasirinkdami datą, kai visame mieste vyksta tradiciniai „Kaunas Jazz“ renginiai.

Bet šįkart iššūkis buvo mestas, ir beveik sėkmingai – spėju, kad iki platesnės šypsenos organizatorių Zombio ir Henriko veiduose pritrūko kokių 20-30 parduotų bilietų. „Fluxus ministerijos“ salėje iš akies susirinko apie porą šimtų metalūzų, tarp jų – būrys baikerių bei vienas kitas drąsesnis hipsteris.

Smagu, kad teko ir mums pakilti į šią buvusio „Lituanicos“ batų fabriko erdvią sceną bei palikti joje simbolinį savo pėdsaką, nes, jei niekas nemeluoja, ši kultūrinė erdvė veiks tik iki gruodžio mėnesio.

Kuo gi buvo išskirtinis šis renginys?

Na, visų pirma tuo, kad vien muzika nebuvo apsiribota: atskiroje salėje veikė „gyva“ tatuiruočių salono „Ink Factory“ ekspozicija, kur žiūrovai galėjo stebėti daromą tatuiruotę. Taip pat koncertą paįvairino ugnies fakyrų pasirodymas, o „baikerišką“ koncerto tematiką turėjo priminti prie scenos visą koncerto laiką prastovėjęs Harley Davidson motociklas bei rėmėjų „Hells Angels MC“ dovanoti prizai.

Vis tik nei pačių hellsų, nei kitų baikerių klubų (kurių skaičiumi Kaunas yra nepralenkiamas lyderis) atstovų būrio nebuvo matyti. Išimtis – saviakai ir draugeliai iš klubo „Viesulai MCC“ bei dar keletas nepriklausomų baikerių.

Deja, kad ir kaip būtų apmaudu, sakyčiau, kad buvo eilinį kartą įrodyta, jog šiuolaikinių „baikerių“ ir roko kultūros yra dvi atskiros respublikos – nors man šie dalykai yra neatskiriama pora ir net negalėčiau pasakyti, kuris iš jų svarbesnis gyvenime.

Na, bet nesinori akcentuoti neigiamų dalykų, nes šiaip viskas buvo cool.

Ossastorium pasirodymą nežinau kaip įvertinti – programa jau pakankamai ilgai atšlifuota studijoje ir koncertuose, tad manau, kad sugrojome kaip visada – švariai ir užtikrintai, o publikos palaikymas šįkart nebuvo silpnesnis nei visuomet.

Apibendrinant – renginys buvo stiprus ir norisi dar kartą padėkoti tiek organizatoriams, tiek žiūrovams, tiek kolegoms muzikantams už gerai praleistą vakarą.

P.S. jei neapgauna atmintis, tai buvo pirmasis per 12 metų Ossastorium bendras koncertas su Mountainside. Vat tau ir kauniečiai :)

64 Ossastorium koncertas.

Atlikti kūriniai:

1. Steppenwolf
2. Awakening
3. Arcanum
4. Into A Maelstrom
5. Duel
6. Inferi
7. Aeons Of Chaos
8. Užtemimas
9. Pasmerkti

Kitos grupės: Sacramental, Mandragora, Mountainside, Spiralė


< Grįžti© 2007 Ossastorium