LT / EN

 
 

Velnio akmuo 2012-07-14

Per daugiau nei dešimt metų OSSASTORIUM yra koncertavę 2.00 ir net 4.00 ryto, tačiau dar niekada neteko į sceną lipti vidurdienį. Metalo muzika ir dienos šviesa tarpusavyje nelabai dera, tačiau nieko nepadarysi – tokia jau open-air festivalių specifika. Vasarą temsta vėlai, o visų grupių nesugrūsi prieš vidurnaktį.

OSSASTORIUM debiutui tautiniame metalo festivalyje „Velnio akmuo“ ruošėmės kaip jokiam koncertui iki šiol. Ne vien dėl to, kad tai vienas svarbiausių Lietuvos metalo scenos renginių, tačiau veikiau todėl, kad pagaliau pasiryžome gyvuose pasirodymuose naudoti klavišinių instrumentų ir efektų „playback‘ą“.

Sintezatoriai skambėjo jau „Inferi“ įraše, o dar daugiau „pasireikšti“ jiems leidome „Expergo“ diske. Taigi, klausytojams tai neturėjo būti didelis siurprizas, tačiau mums šis ilgai atidėliotas apsisprendimas reiškė, kad nuo šiol visi kūriniai turės būti atliekami griežtai pagal metronomą – joks nuokrypis nuo originalo neįmanomas, nes kitaip prasilenks su tiksliai grojančiu fonu.

Pradėję repetuoti su metronomu, pastebėjome, kad kai kurias kūrinių vietas buvome įpratę groti kitokiais tempais, daryti didesnes pauzes ir panašiai. Todėl teko nemažai paprakaituoti studijoje, kol pavyko tiksliai susirepetuoti. Rezultatas atrodė vertas pastangų – muzika atsiskleidė naujom spalvom, įgavo daugiau atmosferiškumo.

Ir vis tik šįkart mums savo naujovės nebuvo lemta pristatyti žiūrovams.

Mūsų pasirodymas pagrindinėje festivalio scenoje turėjo prasidėti 12.20 val. ir baigtis griežtai 13.00. Taigi, ne daugiau nei 20 minučių soundchecko ir ne daugiau nei 40 minučių grojimo.

Bet kaip ir baiminausi, per tas 20 derinimuisi skirtų minučių vos spėjome daugmaž susireguliuoti gitarų garsą, o Seras – susimontuoti būgnų sąstatą. Stage-manager‘is Nikas nejuokais sunerimęs ragino paskubėti, nes jau „įlindome“ į pasirodymo laiką, tačiau teko tik patrukčioti pečiais – dar nepajungtas ir neišbandytas klavišinių partijas turintis groti nešiojamasis kompiuteris.

Sulig kiekviena sekunde kaupiantis įtampai Seras apsižiūri, kad kažkur dingo ausinių kištuko perėjimas. Niekas iš scenos darbuotojų tokio daikto neturi. Susinervinęs dėl tokio absurdiško neapsižiūrėjimo rikteliu, kad tai reiškia, jog grosime be klavišų. Staiga garsistas pasiūlo savo ausines, tačiau Seras jau spėjęs išjungti kompą...

Kompiuteris vėl paleidžiamas iš naujo, tačiau mums reikalinga programa „Cubase“ kraunasi vėžlio tempu. Laukti jau nebegalime nei akimirkos, nes tai reikš, kad netilpsime į skirtą laiką ir teks trumpinti ir taip maksimaliai festivaliui apkarpytą programą. Todėl sukandam dantis ir be jokių įžangų pradedam „Steppenwolf“, o žiūrovai net nesupranta – ar čia vis dar soundcheckas, ar jau pasirodymas.

Neslėpsiu, šitas incidentas su kompiuteriu gerokai sugadino nuotaiką ir prieš publiką buvo sunku nuslėpti apmaudą – šitiek ruoštasi ir repetuota, o viską sugadino kažkoks sumautas ausinių kištukas. Panašus jausmas tikriausiai yra pralaimėti rungtynes paskutinėmis sekundėmis.

Na, bet reikia pripažinti, kad žmonių prie scenos susirinko gana nemažai, o ovacijos pasibaigus kūriniams po truputį tirpdė tą mūsų nusivylimą. Po velnių – jei jau 10 metų atgrojome be klavišų, tai nieko tokio, jei ir dar vienas koncertas bus be jų.

Galiausiai nuotaiką pakėlė teigiama publikos reakcija į paskutinįjį kūrinį – „Užtemimas“. Jį atlikti į sceną pasikvietėme mūsų originaliosios sudėties bosistą Justiną, kuris specialiai dėl „Velnio akmens“ atvyko į Lietuvą iš Britanijos. Ir nors jis bosinę gitarą į rankas paėmė likus vos dienai iki koncerto (pirmą kartą po trijų metų pertraukos), tačiau „Užtemimas“ nuskambėjo visiškai užtikrintai ir tapo mūsų pasirodymo finaline „razina“.

60 Ossastorium koncertas;
1 festivalyje „Velnio Akmuo“
1 Anykščiuose

Atlikti kūriniai:

1. Steppenwolf
2. Awakening
3. Into A Maelstrom
4. Duel
5. Arcanum
6. Aeons Of Chaos
7. Užtemimas


Kitos grupės: Anathema, Scarab, Aura Noir, Horricane, Kampfar, Inquisitor, Lucifer, Sacramental, Paralytic, Alcest ir kt.


< Grįžti© 2007 Ossastorium