LT / EN

 
 

2011.10.30 Klaipėda, "Kreivoji Sąrama"

Jei koncerto metu publikoje kyla muštynės, tai reiškia, kad scenoje stengtasi nebuvo perniek. Tiesa, pats šio šou elemento kažkaip nepastebėjau ir jei apie tai nebūtų papasakojęs Napalmas vis dar būčiau įsitikinęs, kad pagrindinė vakarėlio vinis buvo nesėkmingas Šlykštynės stage-diving‘as veidu į betoną.

Koncertas uostamiestyje, baikerių „Chimeras MC“ klubhauze, buvo ketvirtasis mūsų šio rudens „mini-ture“, per kurį pristatydami Expergo ir pažymėdami Ossastorium 10 metų jubiliejų apvažiavom Vilnių, Panevėžį, Kauną ir Klaipėdą.

Prie šio „buketo“ tetrūksta Šiaulių ir galbūt Utenos. Tada jau bus galima dėti kryžiuką ir nusiraminti, kad „visa Lietuva apvažiuota“. Nes kur dar Lietuvoje vyksta metaliniai koncertai? Žinoma, išskyrus vasaros festivalius ir baikerių šventes.

Na, lyg tai Jonavoje ir Mažeikiuose laikas nuo laiko kažkas sukrebžda. Bet net neįsivaizduoju, ar ten mus kas nors kviestų ir ar surinktume bent 50 ilgaplaukių odinių kerzakojų.

Tiek to, dabar ne apie tai.

Taigi, taigi. „Kreivosios Sąramos“ nedidukė scena ir betoninės grindys mums jau gerai pažįstamos. Kaip ir Klaipėdos dvikalbė publika. Kaip ir mes jai. Nuo 2003 m. atvažiavome čia jau septintąjį kartą.

Ko gero, patys geriausi prisiminimai išliko iš 2006 metų koncerto, kuomet čia pliekėm kartu su Luctus ir tai buvo bene daugiausiai žiūrovų surinkęs gigas „Sąramoje“.

Žiūriu nuo scenos į publiką ir galvoju - kas pasikeitė per dešimtmetį? Tendencijos tos pačios, kaip ir visoje mūsų metalinėje scenoje. Beveik nematyti „žalio jaunimėlio“. Nuo pat 2001 metų, Ossastorium klausytojų ir apskritai, metalinių renginių, auditoriją sudarydavo paaugliai.

Tačiau koncertuose Kaune ir Klaipėdoje labai aiškiai pamačiau, kad dauguma mūsų fanų dabar yra panašaus į mus amžiaus – t.y. 25-30 metų. Aišku, kurdami Expergo mes ir patys jautėme, kad šis albumas yra skirtas brandesnei publikai, bet anyway. Akivaizdu, kad metalistų karta gerokai senstelėjo ir jos nelabai yra kam pakeisti.

Liūdna? Net nežinau. Niekas nestovi vietoje, o prieš kiekvieną pakilimą dažniausiai būna giliausias nuosmukis. Mūsų kartai impulsą pakilimui suteikė interneto bumas pirmoje 200* dešimtmečio pusėje ir palankios metalui pasaulinės tendencijos (pagrinde - nu metal populiarumas mainstream medijoje).

Jų poveikis jau išblėso ir reikia kažkokio naujo impulso. Visų draugų klausiu – kas tai galėtų būti? Thundertale ir Jeronimas Milius per teliką?..

Po velnių, kažkoks pesimistiškas pasakojimas gavosi.

Nepykit.

(P.S. Iš tiesų, tai viskas buvo super. Ačiū Vovkai, Kęstui, Šlykštynei ir Anomalų bachūrams, Natalijai, Graikui, Dianai, Artūrui ir visai Stormgrey komandai.)

58 Ossastorium koncertas;
7 kartą Klaipėdoje;

Atlikti kūriniai:

1. Steppenwolf
2. Awakening
3. Into a Maelstrom
4. Duel
5. Arcanum
6. Užtemimas
7. Inferi
8. Aeons of Chaos
9. Pasmerkti


< Grįžti© 2007 Ossastorium