LT / EN

 
 

2011.10.15 Panevėžys, koncertas "Zero"

Jei reikėtų apibūdinti šį koncertą vienu žodžiu, tai būtų „rokenrolas“. Eilinį kartą pasitvirtino taisyklė, kad geriausiai kažkas pavyksta, kai nieko nesitiki.

Panevėžyje prieš tai buvome groję jau tris kartus, ir visada tai būdavo kažkoks nuotykis. Tiesiog šiame mieste esanti undergroundo scena yra visiškai kitokia nei kitur Lietuvoje. Net sunku būtų įvardinti, kuo tiksliai ji tokia egzotiška. Bet po velnių, ji tikrai tokia yra.

Ne, čia niekuomet mes neturėjome būrio fanų ir, jei gerai pamenu, per koncertus net nebuvome pardavę nei vieno savo disko. Nepaisant to, šis miestas yra vienas iš nedaugelio Lietuvoje, kur apskritai egzistuoja toks reiškinys, kaip metalo grupių koncertai. Už tai, kad visą savo miesto undergroundą tempia ant savo pečių, dėkoti reikėtų reikėtų Audriui „Audrylai“ Pakšiui. Jo įdirbis tikrai jau vertas paminklo.

Manau, kad Panevėžiui, kaip ir kitiems Lietuvos „neuniversitetiniams“ miestams, nelemtai teko miesto-donoro likimas. Didžioji dalis alternatyvios muzikos koncertų lankytojų čia yra 14-18 metų moksleiviai, kurie baigę mokyklas išsivažinėja kas kur. Tad čia niekaip nenusistovi pastovus undergroundo renginių lankytojų ratas.

Pastebėjau, kad kas kartą Panevėžyje (per pastarąjį dešimtmetį čia tekdavo apsilankyti maždaug kartą į metus) publikoje vis kiti veidai, spalvos, šukuosenų ir sportbačių mados.
Manau, kad tai geriausiai ir iliustruoja tą „donorystės“ efektą. Paprastai čia viename koncerte į sceną lipa tiek hardrokeriai, tiek pankai, tiek metalistai. O auditorijoje būna dar didesnė mišrainė.

Grįžtant prie vakarykščio koncerto, kuris vadinosi „Muzikinis rūsys Zero“ (nelabai žinau, ką reiškia šis pavadinimas), viskas buvo tiesiog perfect. Buvom gražiai sutikti, pavalgydinti ir pagirdyti.

Beje, belaukiant savo pasirodymo eilės teko duoti interviu Panevėžio TV, laidai „Muzikinis rūsys“, o paskui kažkas dar parodė laikraščio „Panevėžio balsas“ straipsnį apie koncertą, kur puikavosi OSSASTORIUM nuotrauka (čia norėtųsi įterpti tą blatniako veiduką su juodais akiniais, kur skaipe būna).

Dėl pasirodymo irgi nebuvo jokio streso – geras garsas ir apšvietimas, daug erdvės scenoje. Pasirodymo laikas – irgi pats tas – 23.00. Nei per anksti, nei per vėlai.

Mūsų playlistas buvo toks pat, kaip ir Vilniuje. Bisui vėl sugrojome neseniai „prikeltą iš numirusių“ gabalą „Pasmerkti“, kuris dėl savo motorheadiško ritmo labiausiai patiko salės viduryje pogo ratelį sušokusiems futbolo fanams.

Bet daugiausia judesio buvo prie scenos, tik jį „įsuko“ pagrinde ne vietiniai – aktyviausias buvo Ryčio palaikyti atvykęs uteniškių/tauragniškių desantas ir pora baikerių iš Biržų (o gal Pasvalio), su kuriais teko susipažinti per Anomaly koncertą Kaune. Ačiū ir heilseitan jiems :)

Baigiant norėtųsi palinkėti Audriui ir co ištvermės, o panevėžiečiams – kad aktyviau remtų ir vystytų savo miesto sunkiąją sceną.

Faktai:

56 Ossastorium koncertas;
4 kartą Panevėžyje;

Atlikti kūriniai:

1. Steppenwolf
2. Awakening
3. Into a Maelstrom
4. Duel
5. Arcanum
6. Užtemimas
7. Inferi
8. Aeons of Chaos
9. Pasmerkti

Kitos grupės: Night, Groove Solid, DDL PLK, Last Puff


< Grįžti© 2007 Ossastorium