LT / EN

 
 

2010.06.11 Kilkim žaibu

Sunku patikėti, kad nuo paskutiniojo Ossastorium koncerto (Liepojoje, 2008 m. lapkritį) jau prabėgo daugiau negu pusantrų metų. Dar keisčiau, kad po šios ilgos „mEnopauzės“ į sceną sugrįžome būtent pagan/ folk/ black metal festivalyje „Kilkim Žaibu“, į kurio formatą niekaip neįsipaišome. Na, KŽ yra tekę groti 2005 metais, tačiau tuomet renginio koncepcija dar nebuvo taip stipriai orientuota į juodmetalį ir pagonybę, kaip atsitiko vėlesniuose festivaliuose.

Tiesa, pagal geriausias marketingo tradicijas buvome užsibrėžę išvis nekoncertuoti, kol neišleisime naujo disko. Bet neplanuotai ilgai užsitęsus albumo įrašams, pamąstėme, kad nieko neprarasime, jei priminsime apie savo egzistavimą gyvu pasirodymu viename iš didžiausių Lietuvos open – air metalo festų.

O priminti jau buvo pats laikas, nes per pastaruosius metus apie Ossastorium koncertinę pertrauką teko išgirsti absurdiškiausių gandų. Nuo nekalto tvirtinimo, kad „Ossastorium iširo“ iki užtikrinto įrodinėjimo, jog „Ossastorium nekoncertuoja, nes jų niekur nebekviečia – nebeįdomūs“ arba „girdėjau, kad Kingas pas jus būgnais groja“. Ir panašiai. Tingi žmonės prieš skleisdami pletkus užmesti akį į oficialų mūsų grupės tinklapį, kuriame dalinamės visomis naujienomis. Na, beveik visomis.

Vienas dalykas, apie kurį niekur neskelbėme, kad bosistas Justinas praėjusį rudenį išvyko studijuoti į Didžiąją Britaniją, tad mums neliko nieko kita, kaip į Ossastorium penkiastyginko pareigas pakviesti jau mums kartą padėjusį žmogų - orkestrą Giedrių, aka Napalmą. Į jo studiją iš mano rūsio persikėlė ir Ossastorium repeticijos. Visai netoli – į gretimą gatvę (čia nuraminu tuos, kuriems labai svarbu Aukštųjų Šančių undergroundo legendos puoselėjimas).

Kandagi KŽ ruošėmės atlikti porą visiškai naujų kūrinių „Duel“ ir „Arcanum“, tad šįkart studijoje praleidome ne vieną valandą šlifuojant jų partijas. Galiausiai buvo pasiektas daugmaž patenkinamas rezultatas.

Nors į KŽ ketinau vykti motociklu, tačiau paaiškėjus, jog turėsime grįžti po koncerto į Kauną, teko šio plano atsisakyti ir vykti automobiliu, kartu vežantis Napalmą ir dėl kompanijos prisijungusį Sound Injected vokalistą Mindaugą. Napalmas, kuriam nuolat tenka „privilegija“ būti Sound Injected autobusiuko vairuotoju, šįkart džiaugėsi galįs atsipalaiduoti ir išpliurinti vieną kitą alaus cisterną.

Varnius pasiekėme jau ant scenos grojant vilniečiams bliakeriams – avangardistams „Inquisitor“. Man asmeniškai šiuo metu tai viena įdomiausių LT metalo grupių, tad labai gaila, kad girdėjome juos labai fragmentiškai. Pati Lūksto ežero pakrantė sukėlė daug malonių prisiminimų, kadangi čia, būdamas septyniolikos, tuometinėse 2001 metų „Bliuzo naktyse“ sudalyvavau pirmajame savo gyvenime open – air festivalyje.

Bet nostalgijai daug laiko nebuvo, nes netrukus teko ropštis į sceną, kuri nustebino savo dydžiu, solidžia garso ir apšvietimo kokybe. Taip pat geru žodžiu turiu paminėti KŽ organizatoriams talkinusius savanorius, kurie net neprašyti pasisiūlė pakabinti mūsų didįjį tentą su Ossastorium logotipu, ir šiaip daugelyje situacijų padėjo muzikantams.

Visą dieną tvyrojęs karštis reiškė viena – bus audra. Tam morališkai ruošėmės, bet vis tik tikėjomės, kad tai įvyks ne per mūsų pasirodymą. Tačiau tik pradėjus dėliotis daiktus scenoje pastebėjome, kad pradėjo lynoti.

Po kelių pirmųjų akordų lietus prapliupo kaip reikiant, o publika ėmė skanduoti „Audra“ (to gabalo jau kelis metus nebegrojame).

Berods, pradėjus groti „Into a Maelstrom“ pamačiau nuo ežero pusės dangumi atplaukiantį nenusakomo juodumo audros debesį. Akimirksniu sutemo ir prasidėjo štormas. Ėmė pilti kaip iš kibiro, žaibuoti, o vėjo šuorai nešė vandens purslus net ant mūsų, stovinčių po stogu.

Tačiau atrodė, kad šitas gamtos spektaklis tik įaudrino publiką, kuri nė nemanė bėgti slėptis į palapines. Tai buvo kažkas įspūdingo.

45 minutės scenoje pralėkė nepastebimai. Pertraukose tarp kūrinių norėjosi dėkoti Ossastorium fanams už ištvermę ir palaikymą, bet tiesiog neradau tam tinkamų žodžių, tik „jėga“ ir „ačiū“.

Jėga. Ačiū.

Faktai:

52 Ossastorium koncertas;
2 kartą festivalyje „Kilkim Žaibu“;

Atlikti kūriniai:

1. Awakening
2. Steppenwolf
3. Into a Maelstrom
4. Duel
5. Arcanum
6. Užtemimas
7. Inferi
8. Aeons of Chaos

Kitos grupės:

Destroyer 666, Primordial, Azaghal, Nahash, Obtest, Inquisitor, Bestia, Nokturnal Mortum ir kt.


< Grįžti© 2007 Ossastorium