LT / EN

 
 

2008-11-02 Liepoja, Latvija

Pasakoti apie šį koncertą iš esmės būtų pasakoti apie kelionę. Todėl, kad kelionė alkobusu iš Kauno į Liepoją, ko gero, buvo įsimintiniausia šio beprotiško savaitgalio dalis. Antras dalykas, kurį pastebėjau, kad gerokai senstelėjom. Kol kitų grupių nariai zujo su buteliais rankose po autobusą, klykavo dainuškas ir kėlė bardakus, Ossastorium ekipažas tingiai drybsojo krėsluose ir abejingai stebėjo šį alkoholinį rokenrolo cirką. „Imkit pavyzdį iš metalistų“ – pusiau juokais pusiau rimtai kelis kartus pakartojo „turo“ organizatorius Aleksas, nebesuvaldydamas siautulio autobuse.

Išties, kelionėje nebuvo itin kuo užsiimti. Vos išvažiavus iš Kauno sutemo ir nieko nebeįžiūrėdamas pro langą ėmiau mąstyti apie artėjantį koncertą.

Pirmą kartą nuo 2001 metų Ossastorium gimtadienį turėjo pasitikti scenoje. Ir pirmą kartą buvo aišku, kad joje nebus Justino, turėjusio išvykti į Londoną. Taigi bosines partijas teko patikėti ne kam kitam, o geram bičiuliui Napalmui, su kuriuo pastaraisiais metais kartu muzikuojame įvairiuose projektuose ir visakaip bendradarbiaujam – nuo įrašų darymo iki „bonkos perlaužimo“. Vakarais po darbų ateidavau į kaimynystėje esančią Sound Injected studiją ir per tris savaites dviese „atkalėme“ visą programą. Tada - pora repeticijų pilna sudėtimi, ir pirmyn į brolišką Latviją.

Liepoją pasiekėme apie 20.00, buvo visiškai tamsu. Nuklydome į rajoną, kuris priminė Žemųjų Šančių ar Slabodkės lūšnynus. Man, niekada nebuvusiam šiame mieste, apskurę mediniai namai ir siauros gatvelės darė kažkokį slogų įspūdį. Kas kelintas toks namukas buvo paženklintas užrašu „Pardod“. Daugelio pastatų languose – tamsa. Žmonių beveik nematyti. Tik kažkur senyvas žmogelis pylėsi vandenį kibiran gatvėje iš hidranto. Pro šalį praėjo susikūprinęs negras su kapišonu, piktai dėbtelėjęs į mus. Tūso nuotaikos autobuse išsisklaidė.

Galiausiai radus koncerto vietą, visų nuotaikos pagerėjo. Fontaine palace pasirodė besąs jaukus ir stilingas išskirtinai roko muzikai dedikuotas klubas, įkurtas restauruotame XIX amžiaus statybos name uosto kanalo pakrantėje. Iškart kilo aliuzija į „Senąją prieplauką“ Klaipėdoje. Mjo, vis tik mastelis čia kitas. Tiek klubo interjeras, tiek personalo išvaizda neleido suabejoti, kokia muzika čia karaliauja.

Na, nebūčiau aš lietuvis, jei neiškelčiau pavydo scenos. Pavydžiu latviams ne to iščiustyto klubo (tokį ne taip jau ir sunku padaryti Lietuvoje), bet to, kad jų šalyje egzistuoja toks reiškinys kaip roko kultūra. Pas mus toks baras bankrutuotų po pusės metų.

Kitas mums sunkiai suprantamas niuansas tai, jog klubas atsidaro 23.00 valandą ir veikia iki ryto. Matyt latviai sąvoką „naktinis gyvenimas“ supranta tiesiogiai. Ištraukus burtus ir paaiškėjus, kad Ossastorium teks būti vakaro headlaineriais, t.y. į sceną išeiti 03.00 ryto, per daug nusiminėme gal ir be reikalo. Mūsų koncerto klausėsi panašaus dydžio publika kaip ir kitų grupių.

Kitas dalykas – patys buvome nuvargę kaip šunys ir grojimas didelio malonumo nebeteikė. Iškalbinga buvo ir garsisto veido išraiška, kuri nebyliai sakė: „ar galit kuo greičiau baigti sound check‘ą, sugroti programą ir nešdintis nuo scenos, nes noriu miego?“. Būtent tai ir padarėm.

Kita vertus, labai keista, kad nepaisant nuovargio koncertą sugrojome labai tiksliai. Galingiausiai nuskambėjo Into Maelstrom ir Aeons of Chaos. Napalmas kartu su mumis taip pat atidavė paskutines jėgas ir „dėjo headbango“. Klubo scena buvo gana plati, taigi vietos judesiui buvo nemažai.

Dar kelios akimirkos ir savo darbą tą, hm, rytą baigiame. Keletas atkakliausių naujai iškeptų Ossastorium fanų nenori mūsų paleisti skanduodami „Vel vienu“ (lat. dar vieną). Padėkojame, pauspaudžiame rankas latviešų braliams ir sesėms, kurios paskui dar išsireikalauja ir grupiškai... nusifotografuoti.

Paldies, lūdzu, uz redzešanos, es milu Latviju. Važiuojam namo, rytoj roko žvaigždėms reiks eiti į darbą, vaidinti šeimos vyrus, avėti šlepetėmis, parnešti namo pinigų.

Faktai:

51 Ossastorium koncertas;
2 Latvijoje;
1 Liepojoje.

Atlikti kūriniai:

1. Awakening
2. Šiaurės Kryptim
3. Into a Maelstrom
4. INFERI
5. Aeons of Chaos
6. Užtemimas

Kitos grupės:

1. Kang
2. Xess
3. CAP
4. Oil Busters


< Grįžti© 2007 Ossastorium