LT / EN

 
 

Ferrum Frost 2008-02-08

Tūkstantis žmonių Mulen Ruže. O taip va. Nors bilietas kainavo 60 lt, regis, suma nieko neišgąsdino. Kad žmonės susigrūdę kaip statinėje, atkreipiau dėmesį tik pats užlipęs į sceną. Ar verta pasakoti, kas vyko iki tol?

Į Ossastorium istoriją šis koncertas įeis dėl ilgiausio soundcheck‘o, trukusio gal pusvalandį (bent jau man taip pasirodė) ir gerokai patampiusio nervus ir mums ir žiūrovams. Tentą teko kabintis patiems prieš pat pasirodymą, kai už mūsų jau staugė minia, ragindama pradėti groti. Išpylė devyni prakaitai, kol raudonasis Ossasorium logotipas galiausiai įgavo reprezentatyvią išvaizdą ir atsidūrė ten, kur jam priklausė būti.

Pradėjom su „Awakening“ ir beveik iškart supratau, kad monitoriuose nė velnio nesigirdi mano gitara. Na, tai nėra didelė tragedija, nes visus rifus moku atmintinai, tik tiek, kad lengva išsimušti iš ritmo ir sunku soluoti. Paprastai tokiu atveju begrodamas susižvalgau su garso operatoriumi ir kaip nors gestais parodau, kad pagarsintų. Tačiau kaip tyčia garsistas per visą kūrinį net nepažvelgė į mane. Taigi teko pabaigti groti „iš atminties“.

Nors vėliau teko išgirsti vertinimus, kad mūsų koncerto metu salėje garsas buvo prastas, tačiau iš publikos vis vien sklido aktyvus palaikymas. Po poros kūrinių truputį apsipratome scenoje, įtampa šiek tiek atlėgo, o žiūrovų audringas reagavimas į mūsų muziką net privertė šypsotis ir nuoširdžiai jiems dėkoti po kiekvieno kūrinio.

Vis dar naujasis „Aeons of chaos“ šįkart pavyko jau daug geriau negu Rygoje. Tiesa, šiek tiek lėtesniu tempu, nei kad mes įpratę jį groti per repeticijas, tačiau žiūrint video (kažkas įdėjo į youtubę) to per daug nesijaučia. Nepaprastai nudžiugino tai, kad publika labai šiltai priėmė Ossastorium „naujagimį“, todėl kūrinio pabaigoje net pašokau į orą kaip koks nu metalistas :) Turėjo atrodyti išties komiškai.

Bet to vakaro topas man asmeniškai buvo pokalbis su vienu nebejaunu biču iš Elektrėnų:
- O jūs vadybininką turit?
- Ne.
Reikšminga pauzė. Susimąstęs veidas. Staiga:
- Naaaa... Šiaip tai Darius Kasparaitis mano draugelis...

:)

Saulius

Atsiliepimai:

Lord Sauron,
ferrum.lt:

Antrieji į sceną įsiveržia kauniečiai OSSASTORIUM – nesiruošiu slėpti, vieni mano favoritų. Repertuaro liūto dalį sudaro kūriniai iš „Inferi“, taigi galima ne tik pleiskanas iš plaukų iškratyt, bet ir pritart Dellamortei, baubiančiam į mikrofoną: „Užtemimas! Užtemimas!!!!“ Beje, garsas šio koncerto metu buvo, jei ne idealus, tai bent jau pakenčiamas – instrumentai negožė vieni kitų, puikiai girdėjosi ir aukšti dažniai. Kauniškiai publikos teismui pristatė ir naują kūrinį, kiek iš klausos galiu spręsti, pavadintą „Aeons Of Chaos“. Beje, ne pirmą sykį pastebiu naudojamus rytietiškus motyvus. Kėsinatės į NILE laurus, gerbiamieji? Mano nuomonė su publikos sutapo visiškai – gerai, bet mažai. OSSASTORIUM dusyk buvo kviečiami bisui. Susimylėję grįžo į sceną ir netgi atliko seną gerą „Requiem“. Greičiau prie baro, atstatyti prarastus skysčius!

hell-music.lt
Grabak: Šiaurys pūstelėjo ir per OSSASTORIUM. O tiksliau – ventiliatorius ;) Tokiai muzikai jis ryškiai stokoja apsukų, tačiau Kaunas kaip priklauso – energija per kraštus. Palyginimui greit perbėgau per kokius gal dešimt jų koncertų, kuriuose teko pabuvot, tai pribėgau išvadą, jog OSSASTORIUM yra labai nemadinga grupė. Viena iš to žiupsnelio, kurios progresuoja greičiau, nei aplinkiniai kolektyvai sugeba regresuoti. Nors melodingo death'o stadija baigėsi bene tuo pat metu, kai pradėjo plisti „Ad Aspera" cd-r'as, kurio atlikimas 2004-ųjų Metaliniame Uoste atrodė toks... krūtas... Reikia pasakyti, jog Ferrum Froste irgi buvo panašus jausmas. Nu visai kita grupė. Antras gitaristas ir papildomos stygos instrumentams bei geras išdirbis davė malonų rezultatą. Atmosfera, juk ji bene svarbiausia, patalpoje tapo karštesnė, visur pilna vos valdomo metalinio chaoso. Ritmas geras. Senųjų Morbid Angel ir Nile įtaka ne tik matosi, bet ir girdisi kuo puikiausiai. Muzika tapo ne tik turtingesnė, bet ir labiau menanti senąją mokyklą, kur skambesys gilesnis, saikingai brutalus ir tuo pačiu greitai užvedantis. Kitaip sakant, nors kūryba ir nauja (berods 3 nauji gabalai buvo), bet dvasinga, neapkerpėjusi ir neatsiduodanti šiuolaikiniu death metalo fabriko tvaiku. Smagiausia tai, kad nepaisant orientavimosi į death metalo gigantus, OSSASTORIUM neskamba kaip jų klonas. Tačiau patys svarbiausi elementai – nuotaika ir skambesys – eina jiems iš paskos. Miniai patiko. Yra agresija – yra ateitis!

S'laimis: Sekantys eilėje – nemažo lietuvaičių skaičiaus pamėgti kauniečiai OSSASTORIUM. Šios grupės pasirodymas irgi gana lauktas – norėjosi pagaliau išgirsti naujus kūrinius ir pasimėgauti dešrastygių garsais. Nors per pasirodymą garsas irgi nebuvo pats geriausias, tačiau senuosius kūrinius iš „Inferi" ir dar melodingojo „Ad Aspera" laikų galima buvo lengvai atpažinti. Nauji kūriniai – labai geri. Jaučiasi šiek tiek kitų grupių įtaka, tačiau jei kitas albumas bus vien iš tokių kūrinių – valio ;) Na, o publikos palaikymas salėje išties jautėsi, vietomis gal net kiek stebino – ypač kuomet kelios dailiosios lyties atstovės sugalvojo pritarti Sauliaus žemam growlui savo beprotišku klyksmu.

giljotina.lt:

Ossastorium kaip visada buvo įspūdingai. Lydžiausi klausydama tiek jų senų gabalų, tiek naujų. Tik aišku didžiausias Mulen ružo minusas, kad garso kokybė buvo nekokia.Bet tokios dainos kaip Steppenwolf ,Aeons of chaos , Inferi bei Requiem nuskambėjo tikrai galingai. Buvo malonu žiūrėt kaip minia palaikė kauniečius,aš pati vos laikiausi neprasukus plaukų kartelį kitą. Tik buvo baisoka ,nes aplink sukiojos žmogystos su spygliais.

Faktai:

47 Ossastorium koncertas.

Atlikti kūriniai:

1. Awakening
2. In Depths
3. Šiaurės kryptim
4. Steppenwolf
5. Aeons of Chaos
6. Inferi
7. Užtemimas
8. Ad Aspera/Requiem


Dalyviai:

1.Endarkenment
2. Ossastorium
3. Skyforger
4. Ensiferum


< Grįžti© 2007 Ossastorium