LT / EN

 
 

Baltic Bizarre Fest 2008-01-19

Sena svajonė sugroti Rygoje pagaliau išsipildė. Iki tol būta keletas derybų ir netgi konkrečių pažadų, bet su kaimynais susitarti kažkodėl mistiškai nepavykdavo. Aišku, pagrindinė priežastis ta, jog Ossastorium gana mažai artimajame užsienyje „išprominta“ grupė. O Latvijos publika apskritai pasižyminti abejingumu savo kaimynų metalinėms grupėms – taip mus įspėjo vienas žinomas Lietuvos metalo scenos organizatorius. Ir ne be reikalo.

Atvirai sakant, į Rygą važiavau visiškai be jokių lūkesčių ar atvirkščiai – baimės dėl blogo publikos sutikimo. Mintys sukosi tik apie tai, kaip laiku pasiekti vietą, susiderinti garsą ir be klaidų sugroti programą. Nerimavom dėl to, kad organizatoriai mums neskyrė lako „soundcheck‘ui“, taigi rezgėm planą, kaip visą pasiruošimą atlikti kuo greičiau. Pvz.: vežėmės savo naująjį tentą su Ossastorium logo, o tik apytikriai įsivaizdavome jo pakabinimo technologiją ir kiek laiko tai galėtų užimti.

Kelionė praėjo be didesnių nuotykių, tik gerokai užtruko dėl dažnų stovinėjimų bei šiokio tokio „blūdinimo“ Rygoje. Retkarčiais nustverdamas Justino kamerą filmavau realybės šou „Kelias į Latviją“ ir pavyko užfiksuoti keletą tikrai vykusių scenų, todėl nekantrauju, kada galėsiu pamatyti visą filmuotą medžiagą.

Melna Piektdiena – visai jauki ir tikrai erdvi koncertinė erdvė, turinti beveik prabangų „backstage“ (palyginus su panašaus dydžio vilniškiu Mulen Ružu). Prabangą sudaro kambarėlyje stovinti sofa bei šalia esantys tualetas bei dušas. Deja, pati patalpa išties mažytė, todėl vienu metu joje galėjo tilpti daugiausia kokių dviejų grupių muzikantai, o kitiems tuo metu tekdavo laiką leisti kur nors salėje. Nepaisant to pademonstravome įgimtą kovingumą, ir backstage‘as buvo okupuotas lietuvių.

Renginys vėlavo apie pusvalandį, tačiau salė vis dar atrodė apytuštė. Nesimatė ir alų maukiančios minios lauke (kas įprasta Lietuvoje). Regis, bilietai per brangūs pasirodė ir nemažai daliai vietinių metalistų. Pirmųjų grojusių latvių Brain Ignorance pasirodymo klausytis teko iš muzikantų kambario, bet garso kokybė toli gražu nedžiugino.

Nepastebimai atėjo ir mūsų eilė lipti scenon. Atsiprašau, bėgti. Dėl mums skirto trumpo laiko viską junginėtis ir derintis teko kosminiu greičiu. Gerai, kad bent jau tentą kabino latvių scenos darbininkai, atsinešę kopėčias, nes kitaip būtume prapuolę. Seras netgi nesijungė savo trigerių, o naudojo latviškuosius. Kubų tembrus susisukiojome irgi tik „iš akies“. Kai tik Seras davė ženklą, jog baigė tverti būgnus, nieko nelaukęs pradėjau Awakening akordus.
Scenoje garsas buvo visiška košė, šiek tiek girdėjau tik savo gitarą, o visa kita užgožė žemi dažniai iš būgnų. Na, bet į tai nutariau nekreipti dėmesio – vis tiek savo partijas mokame atmintinai, todėl koncerto nepertraukinėjome tokiais perliukais kaip „daugiau vokalo į monitorius“ :) .

Publikos reakcija po pirmųjų kūrinių buvo itin santūri, tačiau po truputį aplodismentų daugėjo. Aišku, mums, išlepintiems lietuviškos publikos, griausmingai reaguojančios į visus kūrinius, teko pasijusti keistokai dėl latvių abejingumo. Tačiau vėliau, kai per kitų grupių pasirodymus padėtis salėje ne ką tepasikeitė – pačiame priekyje keletas galvakračių, o už jų ramiai stovintys pavieniai žiūrovai - teko padaryti išvadą, kad matyt tokia tad Latvijos publika.

Tiesa, išgirtasis klubo garsas salėje nebuvo idealus. Nusivylimo tuo neslėpė ir mūsų tautiečiai Obtest. Tačiau Hollenthon, Horricane ir Human Ground nuskambėjo išties neblogai. Atskiro pagiriamojo žodžio nusipelno latvių apšvietėjai, išties profesionaliai dirbę savo darbą ir didele dalimi prisidėję prie šou.

Kadangi atlikome tik 6 kūrinius, koncertas praėjo kaip viena akimirka. Tik gaila, kad naujojo Aeons of Chaos, kurį viešai atlikome pirmą kartą, nepavyko sugroti be klaidų. Vis tik atsiliepė tai, jog Seras gali su mumis repetuoti tik kartą per savaitę. Na, bet tikėkimės, kad Vilniuje per Ferrum Frost „reabilituosimės“.

Iš kitų grupių geriausiai „pavarė“ estai Horricane, Human Ground bei headlaineriai Hollenthon (kurių bosistas pasiskolino bosą iš Justino, kadangi jo instrumentas kartu su kitu bagažu nuskrido į Taliną vietoj Rygos:).

Kelionė atgal taip pat praėjo be nuotykių, taip kad šioje vietoje savo pasakojimą ir baigsiu.

Faktai:

46 Ossastorium koncertas.
1 Latvijoje.

Atlikti kūriniai:

1. Awakening
2. In Depths
3. Šiaurės kryptim
4. Steppenwolf
5. Aeons of Chaos
6. Inferi


Dalyviai:

1. Brain Ignorance
2. Ossastorium
3. Nuclear Vomit
4. Fimoz
5. Human ground
6. Obtest
7. Hollenthon
8. Horricane

Reportažas (rusų kalba):

Народ как-то вяло топтался около сцены, пока на ней не оказались наши литовские гости – группа Ossastorium. Мне лично уже давно хотелось посмотреть, что же за такой литовский death metal они выдают, больно уж их нахваливали литовские, так сказать, brothers in arms. К тому же, их дебютный альбом “Inferi” мне, в общем-то, понравился. Так что, я, конечно же, со всех ног побежала посмотреть на их шоу. Ossastoriumы зачотно мотали пачками, выглядели хорошо, я бы даже сказала, модно – с вентилятором на сцене. Почему-то мне этот вентилятор сильно напоминал Вадеровского Маузера, хотя, черт с ним... Вентиляторы нынче на сцены тащут все, кому не лень. Играли ребята неплохо, технично, вполне уверенно, но все-таки, на мой вкус, чего-то в их death metalе не хватало. То есть, вроде бы, все на месте, но какой-то изюминки бы... Тогда цены бы им не было. Больше всего мне, как и на “Inferi”, понравилась композиция “Šiaurės Kryptim”. А вот сыгранный последним новый трек почему-то ужасно напомнил что-то из Nile. Я даже, если честно, на время засомневалась – а не кавер ли это? Хотя, что-то я разворчалась, как мерзкая бабуська..


< Grįžti



© 2007 Ossastorium