LT / EN

 
 

2007-11-04

Ossastorium 6(66) metų gimtadienis su Moonfog


7dienio rytas prasidėjo lengvu šoku. Įjungęs telefoną radau krūvą praleistų skambučių iš užsienio ir žinutę, rašytą prieš dvi valandas: „Hello, this is Peter from Moonfog, we are in Kaunas yet. Could we meet at Maxima bazė?“. Vadinasi, mūsų svečiai slovakai iškart po koncerto Lenkijoje šoko į automobilį ir, per naktį be miego nulėkę 700 km, Kauną pasiekė GEROKAI anksčiau nei jų tikėjomės sulaukti. Kadangi iki koncerto buvo likę dar 8 valandos, sutarėme susitikti Aiaxe ir ten nutarti ką veikti toliau.

Atlėkęs radau prie klubo neleistinoje vietoje pastatytą ne pirmos jaunystės Škodą su slovakiškais numeriais, visą iki lubų užgrūstą kuprinėmis, ir tris pavargusias žmogystas viduje. Greitai paspaudėme rankas ir pakviečiau juos Aiaxo vidun. Nepaisant nuovargio bičai buvo labai šnekūs ir linksmai nusiteikę. Baro savininkas pats stojo prie DVD grotuvo ir ėmė leisti vieną už kitą baisesnes heavy/power metal grupes, o mūsų svečiai tuo metu kirto pietus.

Kalbėjomės apie Rytų Europos metalo scenos ypatumus. Jie išties turėjo ką papasakoti, kadangi yra sugroję galybę koncertų Slovakijoje, Čekijoje, Ukrainoje, Lenkijoje, Rusijoje ir net tokiuose užkampiuose kaip Moldova bei Rumunija. Kalbai pasisukus apie Decapitated ištikusią nelaimę, atradome įdomių, bet nejuokingų sutapimų, pvz.: prieš Moonfog turą iš grupės išėjo bosistas (kaip žinia, su Decapitated atsitiko tas pats), o už Škodos vairo beveik visą kelią sėdi būgnininkas Marek, kuriam 22 metai (a+a Vitekui buvo 23). Vieningai nutarėmė, kad Marekui vertėtų pasisaugoti Rusijos kelių (jų turas nusidrieks ir į ten).

Po pietų Moonfogai iš dviejų jiems pasiūlytų opcijų – a) saitsying; b) slyping – pasirinko antrąją. Taigi nuvežiau juos į Sound Injected/Intro For repeticijų namuką, kuriame bičai ir prasnaudė iki vakaro. Iki koncerto pradžios buvo galybė lakstymo ir reikalų, bet tai niekam neįdomu, todėl nesileisime į smulkmenas.

Tiesa, iki pat 18.00 baras buvo tuštut-tuštutėlis ir man darėsi karšta, pagalvojus, kad laukia visiškas „minusas“. Bet kaip aš klydau! Prieš pat 19.00 baras akimirksniu prisipildė metalistų ir tapo panašus į troleibusą piko valandom. Ką ir besakyti – įsivaizduokite 150 žmonių (būtent tiek ir atėjo) toje nedidelėje patalpoje. Kauniečiai tikrai nepasišiukšlino ir parodė pavyzdingą metalinio undergroundo palaikymo pavyzdį. O ypatingas respect atvariusiems iš kitų miestų – mačiau vilniečių, panevėžietį, porą panų iš Utenąs ir kt.

Moonfog pradėjo vanoti savo gore/grind/brutalą beveik punktualiai. Iš pradžių publika atrodė susikausčiusi ir visi pradžioje tik pasyviai stebėjo, bet iniciatyvos ėmėsi Vabalas ir įpusėjus slovakų pasirodymui jau sukosi plaukų propeleriai. Į pabaigą publika visai padoriai išsijudino, netgi išsireikalavo poros bisų.

Pradėjus groti Ossastorium vietos pagrindinėje „salėje“ dar sumažėjo. Per pirmus porą gabalų nesigirdėjo mano vokalo, bet vėliau garsistas Romka (buvęs Extreme Exit bosistas) reikalą sutvarkė. Tūsas kaip ir įsisiūbavo ir nėr čia ką daug pasakot.

Šiaip pagal visą atmosferą koncertas priminė senus Galeros laikus, kai neaišku kas groja, kas tūsinasi. Visi sukasi vienoj mėsmalėj, kartais užlipdami ant laidų, kartais – ant muzikantų, kartais – trenkdamiesi į mikrofoną, o šis – man į veidą. Brutal!

Turbūt galingiausiai, kaip ir turėtų būti, tą vakarą nuskambėjo Awakening ir Steppenwolf, per kuriuos pasikeičiau gitarą į 7stygę. Gaila, bet paties naujausio kūrinio Aeons of Chaos dar nebuvome visiškai pasiruošę sugroti. O jis tikrai būtų kalęs į klyną...

Pabaigai buvo a+a Vitekui skirtas Ad Aspera/Requiem, kuris nors ir išsiskyrė iš bendro dabartinio Ossastorium stiliaus, bet vis tik labai tiko atsisveikinimui. (Beje, tą vakarą vilkėjau Decapitated longsleev'u, įsigytu per jų koncertą Vilniujes, su jų lemtingojo turo datomis ant nugaros) . Na, dar publika išsireikalavo biso, tai sutrenkėm tokiais atvejais geriausiai tinkantį „Užtemimą“.

Šventė baigėsi kaip ir planuota apie 22.00 ir netrukus trašystai pasipylė iš Aiaxo į Kauno centrą, o kiti liko gerti alaus ir žiūrėti Megadeth koncerto per DVD. Marek linksmai paklausė, rodydamas į ekrane soluojantį Dave Mustaine: „Are they the main headliners today?“...

Reziumuojant – ką buvo įmanoma išspausti iš erdvės ir laiko, tą vakarą jūs ir mes išspaudėme 100%. Slovakai prisipažino po koncerto, jog buvo maloniai viskuo nustebinti, gyrė publiką ir mūsų grupę. Bei, aišku, pakvietė apsilankyti Slovakijoje ne kaip turistams ;)

Renginys tikrai pavyko, taigi netrukus reikėtų pradėti laukti kitų metalinių koncertų Aiaxe!

P.S. Ačiū Dainai, Kingui, Ernestai, Sklerozei, Mildai, Kristinai, Crypticui, Napalmui už pagalbą organizuojant. Fanams – už padovanotus cepelinus. Ir visiems, kas atėjote.

Faktai:

45 Ossastorium koncertas.

Atlikti kūriniai:

1. Every sunset
2. In Depths
3. Šiaurės kryptim
4. Dulkės
5. Užtemimas
6. Inferi
7. Steppenwolf
8. Awakening
9. Ad Aspera/Requiem
10. Užtemimas (bisui)
Dalyviai:

1. Moonfog
2.Ossastorium

Kiti atsiliepimai, vertinimai, komentarai, etc.:

Iš Ferrum.lt forumo:

smeliazmogis
Dalyvis


Parašyta: 2007.11.04 22:08
nu ką brolia ir sesės.
katik iš koncerto ir mano įspūdžiai.
MOONFOG: susiklausė gerai, labai gerai, daugiau tokių grupių tegu atvažiuoja kaunan. paskutinis jų gabalas, Sepulturos koveris Troops of doom buvo jų vinis. labai patiko.
OSSASTORIUM: gimtadieninis koncertas vykes, gal garsas kiek nelabai. bet bendras kontekstas geras.
Linkėjimai OSSASTORIUMAM: kūribingų ateinančių metų ir ilgo bei brandaus gyvavimo. laukiam naujų koncertų. SUPORT FUCKING METALL \m/
tik aišku nepatiko tam koncerte kaip ir visada. keli padauginę kolegos, kurie vos nenuverte mikrafo ir sugalvojo tokioj patalpoi pogintis. dalbajobizmas blin...
P.S. čia buvo mano ir tik mano nuomonė.
_________________

___athamans___


Smagiai ir maloniai sulindo .. na nesakysiu kas smagiau buvo.. . viena zinau stebuklo deka ryt i darba vis del to nueisiu , nors ir taip norejosi pratesima, kaip jau iprasta, savo chatoj daryt... ech kad but buves penktadienis ar sestadienis dabar...

Brutalize
Na ką katik parlėkiau.Koncas buvo super,man patiko.Tik,kad buvo mažoka vietos,bet ne bėda!

Moonfog-vyrai suvarė gerai.Labiausiai patiko Dying Fetus coveris.

Ossastorium-NEREALUS!Jie man patiko labiausiai.Dar ir dabar galvoj skamba.

10/10 \m/

Rocking
Man taip pat skaniai suejo. Nepasakosiu manau viskas pasakyta zhodzhiu zjbs.

TadyZ
Tik įėjus į tą barą mintyse garsiai sušukau "kas čia dabar?!". Na tikrai ne pati tinkamiausia vieta koncertam. Dar kad nėra pakylos tai baika, bet visai nėr vietos žiūrovam, o tuo labiau kai visi marširuoja pirmyn atgal, tai tikrai nėr smagu. Na bet dėl to kocertas turbūt patampa labiau undergroundinis :)

moonfog - gerai suėjo. Gitaristas negailėjo nei savo pirštų, nei gitaros, nei mediatoriaus.

ossastorium - dar geriau. Wolfenstein(ar stepenwolf) ir awakening tai žiauriai geri gabalai. Naujas albumas turėtų būt labai geras. Be to decapitated būgnininką pagerbė, kas man patiko.
_________________

SnowDog
aiax'as turbūt tiek liaudies vienu metu dar matęs nebuvo :)

pats koncas suėjo super, tikrai nė kiek nesigailėjau kad nuėjau, nepaisant visų mano verksmų kaip man babkių trūksta ir pan :)
erdvės tiek grupėms, tiek klausytojams gal kiek ir trūko, bet, kaip jau kažkas minėjo, tik suteikė "andergraudiškumo" ir savotiško jaukumo, netgi kažkiek priminė senosios galeros koncus

nepatiko tai tik alus ir jo pylimas į bokalus, kai pusę bokalo užima putos. na, gal taip čia stengėsi kad lengviau ir greičiau "šimtas tonų" išgerta būtų :)

Nepenthe
sekmadienio vakaras Aiaxe. erdvės gausa šis baras vėl priminė Orleaną. ak sentimentai.
daug kieno liaupsinami Moonfog man šiaip sau, o Ossastorium seniai begirdėti, smagiai suėjo ;] vajė, net Ad aspera dalelytė sugrota. ir be abejo gražus žestas, "Requiem" paskyrimas Decapitated būgnininkui.
vis dar galvoju ką veikiau slapto manevro metu, kuomet Justino ir Sauliaus gitaros pasipildė +1 styga... :>
_________________

lucipherion
o...slovakai visai maloniai...klausesi....:D

TRA
Šiaip viskas super, trūko vietos gal tik. Ai taip - alus kažkoks neskanus pakliuvo ir kaip jau minėjo kolega puse bokalo - putos. Na bet nors pigus.
Moonfog - iš pradžių nelabai klausėsi, bet į galą jau smagiai lindo.
Ossastorium - man buvo viskas perfect, senai laukiau jūsų Kaune. Viskas gerai girdėjosi kažkaip man. Tik va kai pasakė, kad groja paskutinę dainą šiek tiek nusiminiau , nesinorėjo taip greit paleist žinant, kad dar kartą girdėsiu juos po pusę metų. Na bet nors su mikru , o ne taksu namo grįžau.
Už metal'ą , broliai!

HedgeHog
Wah..Sausuma burnoj, bet užtai kokia maloni maišatis galvoj..(:
Moonfog (kaip kažkas sakė MoonFrog): susiklausė visai neblogai, karts nuo karto užveždami..Tik, jų growl'inime nesupratau nė žodžio, visiškai nė žodžio..:)
Ossastorium: tai ko ir tikėtasi..Labai, labai gerai susiklausė..O mano lauktas Requiem gale..Uh, idealu..:] Total respect.

Šiaip, kaip čia daugelis jau minėjo, Aiaxas nėra tinkamiausia vieta tokiems koncams..Vietos prie "scenos" minimumas. Kaip juokavom su kolegom, jei norėtume, kad visi būtų likę laimingi į koncą reikėjo įleisti ~25 žmogus..Tada visi liktų paklausę ir pamatę..:)
_________________

VDV

Koncas buvo labai geras...kaklas nlb sukinejas...tiek ossastrorium tiek moonfog suejo gerai...ypac laukiau adaspera... o del pogo tai jo vietos nlb buvo...is viso jos nlb buvo...grupes vos ne publikoje grojo...bet kazkaip... jauku buvo... gera atmosfera, kazkiek primena neworleano laikus...
ir siaip eini laisve pries konca... o joje daug "juodosios minios" kaune nedaznai taip buna...

aciu org. uz konca... lauksim... kitu...


< Grįžti© 2007 Ossastorium