LT / EN

 
 

2007.09.16

Metalinė vasara Galeroj
2004-07-30

Koncertas vidurvasarį Galeroj?! Dar pernai tai atrodė didžiausias idiotizmas. Kas tau eis, visi išlakstę kas kur - atrodė. Ir niekas nieko, savaime aišku, neorganizavo. Padarė Alioša (beje, vakar trumpam grįžęs iš “tremties” Piteryje) sezono uždarymą gegužės pabaigoj ir basta iki rudens su renginiais.

Nežinia, kas kaltas – ar šalta ir lietinga vasara ar atgimstantis metalo judėjimas – bet šįmet koncertų organizatoriai (ne vien Kaune) kaip susitarę neina atostogų, o taip ir taikosi ką sunkesnio čia suorganizavus. Taip jau išėjo, kad sumąstėm ir mes nepasišikt šioj srityje. Planavom padaryt beveik nemokamą tūsą savai chebrai, kur būtų groję tik Ossastorium. Bet paskui sumąstėm pasikviesti dar ir Dysposium, na o su Lyzdve išėjo tokie kaip ir barteriniai mainai. Linksmieji Grol į renginį pasisiūlė patys ir mes, aišku, neprieštaravom. Na, tai ir driokstelėjom.

Į “sceną” pirmieji įžengė, aišku, Lyzdvė (Giljotinoj yra interviu su jos lyderiu “orfanu” Linu), kurioj bosines stygas tampo gerai giljotiniečiams pažįstama Ieva ir bembus kol kas muša šio straipsnio autorius.

Na, kadangi žiūrovų dauguma buvo metalurgai, tai per Lyzdvės pasirodymą salė buvo gana apytuštė. Savaime aišku, kad labiausiai debiutu džiaugėsi po dešimties metų pertraukos scenon vėl įžengęs Linelis (beje, taip jau sutapo, kad tą pat dieną “Kauno diena” išspausdino straipsnį apie jį) iš to džiaugsmo vakare neblogai prisisiurbęs alaus ir vis lįsdamas su visais bučiuotis:) O mum su Ieva irgi buvo smagu sudalyvauti naujuose amplua. Reziumė – apšilimui Lyzdvė buvo pats tas.

Apie Grol galiu atsiliepti irgi tik gerais žodžiais. Debiutantai šutina tokį muzoną, kurio seniai jau neteko girdėti Lietuvoje. Šūdais trenkiantis analinis graindas! Gera poxuizmo ir brutalumo dozė (ypač man pramušo Deicide koveris), kuri, deja, patiko kažkodėl ne visiems. Šiem vyrukam teko nelengva užduotis – išjudinti vis dar susikausčiusią publiką, kas, regis visai pavyko. Beje, kitą rytą prie Galeros radau tuščią vilniečių mersą su užblokuotu ratu :).

Pristatinėję debiutinį demo kompaktą Dysposiumai kas kartą scenoje atrodo vis geriau (pagaliau pasileido plaukus!:) ir užtikrinčiau. Leidys end džentelmen, turime reikalą su ko gero viena perspektyviausių jaunų komandų. Atsiprašau, kad pasakysiu rusiškai, bet tą kalbą patys Dysposium supranta geriausiai – MALADIEC.

Tarp grupių pasirodymų laiką išnaudodavom patalpos pravėdinimui, o žiūrovai – alaus gėrimui, kaip visada. Apmaudu, kad po renginio salėje buvo rasta daug tuščios taros, kas supykdė savininkus ir sulaukėme pažado, jog tai buvo paskutinis kartas, kai apsauga buvo mūsiškė.

Po ilgų junginėjimųsi ir derinimų atėjo laikas patriukšmauti ir Ossastorium. Na, bet ir smagu buvo… Juokingiausia, kad dabar pagalvojau, jog kiek yra tekę grot Galeroje, Ossastorium pirmą kartą buvo headlaineriais. “Pats geriausias koncas” – įvertino Benas. Aš taip drąsiai nesiryžčiau teigti, bet kad jau seniai taip grodami nesitūsinom kartu su publika, tai irgi faktas. Prakaitas žliaugė labiau nei pirtyje, savi ir svetimi plaukai vėlėsi į gitarų grifus, o kiekvienas kūrinys susilaukdavo nerealaus palaikymo.

Pabaigai buvo reabilituotas metalistų himnas apie raibą vyrišką lytinį organą, kurio seniai jau niekas scenoje nebandė atlikti. Pasirodo, be reikalo, nes chebra “Raibą” plėšė iki užkimimo ir dar prašė pakartot. Tuo pačiu dar ekspromtu užtraukėm “Meškas dykumoj”.

Baigiant dar kartą padėkosiu visiems dalyvavusiems žiūrovams ir muzikantams. O labiausiai, aišku, Skol ir Dainai, kurių dėka naujasis Ossastorium logo atsirado ant ilgai lauktų marškinėlių ir vėliavos.

Koncertas sutraukė virš šimto žmonių (tikėjomės perpus mažiau) – matėsi ir nemažai veidų iš kitų miestų – ir tai galbūt jau leistų teigti, kad metalinis judėjimas ir Kaune po truputį pasipildo naujais veidais. Jėga, ką ir bepridursi.

Na, o dabar beliko sulaukti “Metalo naktų”…

Saulius Rimas


Faktai:

23 Ossastorium koncertas.

Grupės:

1. Lyzdvė
2. Grol
3. Dysposium
4. Ossastorium


Atlikti kūriniai:

1. Z…
2. Audra
3. Vieni
4. Paklydusi vėjyje
5. Pasmerkti
6. Liepsnose
7. TNT
8. Ad Aspera
9. Nežiūrėk atgal
10. Kingdom
11. Užtemimas
12. Requiem
13. B… Raibas
14. Meškos dykumoj
15. P… ryža


< Grįžti© 2007 Ossastorium