LT / EN

 
 

2004-03-27 Ašmenys

Ašmenys: skambus baigiamasis (?) akordas
2004-03-27

Tikriausiai reiktų pradėti nuo to, kad buvo GERAI. Išties – “Ašmenys” buvo super renginys, tikras saldainis įvairaus “skonio” metalistams, visų pirma – renginių stygių jaučiantiems kauniečiams. Mat paskutinis metalinis koncertas – “Dvasių šėlsmas” vyko tik praeitų metų rudenį. Aišku, galite prikaišioti, kad būdamas organizatorius negaliu būti objektyvus, tačiau garantuoju, kad jei “Ašmenyse” būčiau dalyvavęs tik kaip eilinis žiūrovas, viskas būtų patikę dar labiau. Nes dabar gi atsakomybės našta vis tik gerokai išvargino ir neleido kaip reikiant atsipalaiduoti…

Tuo pačiu, naudodamasis proga rodau ištiestą vidurinįjį pirštą tiems Kauno “didvyriams” taip ir neatėjusiems į “Ašmenis”. Puikus požiūris – geriau butelis degtinės kur nors tarpuvartėj, nei palaikymas ir taip vos kvėpuojančio metalinio pogrindžio. Ech, lūzeriai jūs…

Dabar pora sakinių tiems, ką nustebino šio straipsnio pavadinime esantis žodis “baigiamasis”. Šis metalinis sezonas grupei Ossastorium buvo išties įtemptas ir turiningas. Pagaliau išleistas debiutinis MCD, sugrota visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Drįsčiau teigti, kad jau turbūt neliko mūsų šalyje metalistų, kurie nebūtų nieko girdėję apie Ossastorium.

Deja, lazda turi du galus, kaip sakoma. Juk nuo populiarumo iki neapykantos tik vienas žingsnis. Kažkaip pajutome, kad jau pats laikas koncertinėje veikloje padaryti pertraukėlę, “užsidaryti” rūsyje ir iš jo į sceną grįžti su kokybiškai nauja programa. Nauji kūriniai, kuriems surepetuoti iki šiol neturėjom laiko, bus tikrai “smogiantys”. Na gerai, nenoriu čia prisišnekėti, bet šiaip ar taip, tai tikrai bus žingsnis į priekį. Be abejo, nuo senųjų kūrinių anaiptol neatsiribojame – progų juos gyvai išgirsti dar tikrai turėsite.

Taigi, simboliniu mūsų MCD reklamuojančio “turo” finaliniu koncertu nusprendėme pasirinkti “Ašmenis”.

Nors sakoma, kad savam krašte pranašu nebūsi, iš gimtojo miesto publikos susilaukėme itin šilto palaikymo - nuo pat pirmųjų “Maro” rifų pirmosiose eilėse prasidėjo įnirtingas galvakratis, o pabaigus groti kokį kūrinį salė suošdavo ovacijomis.
Deja, kad ir kaip smarkiai plaikstėsi plaukų “ventiliatoriai”, scenoje tvyrojo toks karštis, jog jau po pirmųjų kūrinių prakaitas žliaugė taip, lyg būtume ne groję, o sėdėję pirtyje:-)

Įspūdingiausiai (bent jau mums patiems taip atrodė) tą vakarą nuskambėjo kultinės lenkų grupės “Vader” koveris “Kingdom”. Prisipažinsiu, nesitikėjau tokio aktyvaus publikos įsitraukimo į šito gabalo “atlikimą” – man sukriokus: “Kingdom!”, iš salės ataidėdavo galingas: “Come!!!”… Nė kiek ne per stipriai būtų pasakyti, kad tai buvo viena įsimintiniausių visos Ossastorium karjeros akimirkų. Dar ir dabar prisiminus šiurpuliukai per nugarą perbėga…

Trumpai apie kitas grupes. Arthornia kaskart atrodo stipriau, tačiau daug kam užkliuvo vokalisto įvaizdis ir elgesys scenoje. Saples pavadinčiau fenomenu, nes kuo toliau, tuo labiau mane jų muzonas veža. Estai Must Missa grojo užtikrintai, tačiau, kad ten būčiau išgirdęs kažką ypatingo, irgi negaliu sakyti. Gal per mažai girdėjau. Nors iš headlainerių – Angies – tikėjomės, kad būsim smarkiai nuvilti, tačiau likom maloniai nustebinti tiek naujų kūrinių “svorio”, tiek seno bičiulio Aleno vokalo. Kaip debiutinis jo pasirodymas, jis turėtų būti vertinamas palankiai, nežiūrint į tai, kad dėl jaudulio scenoje jam šiek tiek trūko laisvumo. Kaip išsireiškė kolega Justinas, “jeigu tik Angis vėl neužsilenks, bus zjb”.

Na, o tūsu, tikiuosi liko patenkinti visi nepabūgę aštrių giljotinos ašmenų ir atvykę į koncertą.

Iki susitikimo rudenį!

Saulius Rimas

Faktai:

20 Ossastorium koncertas.

Atlikti kūriniai:

1. Maras
2. Z…
3. Audra
4. Paklydusi vėjyje
5. Liepsnose
6. Priešas manyje
7. Tnt
8. Ad Aspera
9. Kingdom (Vader)
10. Requiem

Dalyvavusios grupės:

1. Arthornia
2. Ossastorium
3. Saples
4. Must Missa
5. Angis
< Grįžti© 2007 Ossastorium